Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Liikumismängu Kirjandus Tartu linnaruumis saak pandi linnaraamatukogus vaatamiseks välja

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu

13. september 2023 / 14. septembril kell 16.30 avatakse linnaraamatukogu II korruse erialakirjanduse saalis liikumismängu „Kirjandus Tartu linnaruumis” võistlustööde stendinäitus ja tänatakse osalejaid.

Liikumisaastale ja kirjandusele pühendatud  linnaraamatukogu suvine liikumismäng on lõppenud.  Nagu eestlastele kombeks, siis algul ei saanud vedama, kuid  augustikuu lõpuks tuli kokku 194 fotot viielt erinevalt osalejalt (sh üks pere).

Mängu eesmärk oli leida Tartu linna avalikust linnaruumist võimalikult palju erinevaid kirjandusega seotud märke (nt monumente, grafiteid, tekste, pilte jmt) ja neid pildistada.

Kõige enam fotosid tuli ühelt pildistajalt - ligi sada - ning kõige väiksem fotode arv oli üks, millele oli  see-eest lisatud muljetavaldav selgitus pildistatava objekti kohta. Lisaks seiklesid suvises Tartus ka noorte töömaleva raamatukogu töörühma liikmed, kellelt lisandus 22 fotot kirjandusega seotud monumentidest ja grafititest.

Mängu korraldanud raaamatukoguhoidja Klaari Tamme sõnul pildistasid mängus osalejad väga erinevaid ja sekka ka väga üllatavaid objekte, alates kirjandustegelaste nimedega roosidest kuni bussipeatusteni, mis kannavad mõne kirjaniku nime. Üllatusi ja avastamisrõõmu jätkus raamatukogu kollektiivile ja loodatavasti ka väljapaneku uudistajatele.

Valikut võistlusele tulnud töödest on kuni septembrikuu lõpuni võimalik vaadata II ja III korruse erialakirjanduse saalis olevatel stendidel ning ka raamatukogu sotsiaalmeediakanalites.

Fotode autorid: Sirle Varusk, Martiina Viil, Janar Raet, Märten Hummal, Tauno Terve ja Tartu noorte töömaleva linnaraamatukogu rühm.

Täiendav info: raamatukoguhoidja Klaari Tamm,  tel 736 1392, 5037492

Viimati muudetud 13.09.2023