Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
22°

Linn alustab Riia-Vaksali ristmiku projekteerimist ja ehitamist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

20. detsember / Riia-Vaksali tänava ristmiku rekonstrueerimise ning kergliiklustunnelite ja -viadukti rajamise projekteerimise ja ehitamise hanke võitis AS TREV-2 Grupp.

Töö käigus projekteeritakse ja ehitatakse välja Riia-Vaksali liiklussõlm ja selle lähiala ristmik ning kujundatakse ümber kergliiklusteed. Töö mahtu kuulub kergliiklusviadukti ja kahe kergliiklustunneli projekteerimine ja ehitamine. Projekti aluseks on Tinter-Projekt OÜ koostatud Riia ja Vaksali tänava - sadamaraudtee koridori ümberehitamise, Riia tn raudteeviadukti kõrvale raudteetammi muldkehasse kergliiklustunnelite ja raudteeviadukti kõrvale kergliiklussilla rajamise eelprojekt. Eelprojekti koostaja on oma töös arvestanud ideekonkursi võitja Part OÜ tööd "Sindlinahk".

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul seonduvad Tartus liiklemise suured väljakutsed sageli üle Emajõe ja raudtee pääsemisega. "Kõnealuse liiklussõlme ümberehitamine muudab kergliiklejate jaoks raudtee alt läbipääsemise ning Riia tänava ületamise oluliselt mugavamaks ja ohutumaks. Kuna tegemist on väga aktiivses kasutuses oleva ning kesklinna läheduses paikneva ristmikuga, siis on suurt tähelepanu pööratud ka arhitektuursele lahendusele," lisas Tamm.

Hankelepingut rahastatakse Tartu linna ja Ühtekuuluvusfondi projekti "Tartu raudteejaama arendamine ja ligipääsetavuse suurendamine" vahenditest.

Ristmiku rekonstrueerimise projekteerimine ja ehitamine läheb maksma 5 272 275 eurot ja tööde valmimise eeldatav tähtaeg on 2022. aasta algus.

Animatsiooni autor InfraBIM OÜ.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 20.12.2019