Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linnaraamatukogu alustab sarjaga „Huvitavate kohtumiste õhtud“

Tartu Oskar Lutsu nimelise linnaraamatukogu pressiteade

plakat

6. oktoober 2022 / Täna, 6. oktoobril kell 18 Tartu Linnaraamatukogus algaval kohtumisõhtul kõneleb bioloog Raivo Mänd inimese evolutsioonist ja looduslikest valikutest.

TÜ emeriitprofessor  Männi sulest ilmus kevadel samal teemal ka intrigeeriv raamat „Ürgema needus ja teisi jutte loodusest ning inimesest“. Külalisega ajab kohtumisel juttu ajakirjanik Aime Jõgi.

Sügisel raamatukogus käima lükatud sarja „Huvitavate kohtumiste õhtud“ fookuses on kestliku arengu teemad. Sarja raames kutsutakse esinema põnevaid inimesi erinevatelt elualadelt, oma valdkonna avalikkusele rohkem või vähem tuntud eksperte. Tartlastele pakutakse sel moel võimalust kasulike teadmiste hankimiseks ja silmaringi laiendamiseks.Võimalusel seotakse kohtumised külaliste värskelt ilmunud raamatutega.

Kohtumisõhtute sarja avaõhtu septembris sisustasid  haridus- ja keskkonnapsühholoogi Grete Arro ning  psühholoog ja keskkonnakaitsja Madis Vasser arutlusega inimeste keskkonnateadlikkusest.

Oktoobrisse mahub lisaks bioloog Raivo Männi esinemisele veel kaks
kohtumisõhtut: oma teadmisi ja kogemusi säästva reisimise teemadel tuleb jagama Rein Kalle keskkonnaameti ringmajanduse osakonnast ning muutuvatest kliima- ja ilmaoludest tuleb rääkima klimatoloog Ain Kallis koos ajakirjanik Toomas Jüriadoga.

Novembri algul tuleb vaimse tervise teemadel rääkima ja huvilistega kohtuma neuroteadlane Jaan Aru, kelle raamat "Loovusest ja logelemisest"
on raamatumüügi ja -lugemise edetabelite tipus juba mitmeid kuid. Laste vaimse tervise konteksti paigutuvad koerale ette lugemise üritused, mida pärast koroonast tingitud katkestust püütakse eeloleval sügisel jälle regulaarselt käima saada.

Lembe Mõttus ja Aleks Aava tulevad Vaikse ookeani lõunaosas asuva Vanuatu saareriigi näitel kõnelema aga sellest, kus ja kuidas on veel säilinud arhailine kultuur ja eluviis. Lisa saab lugeda Lembe Mõttuse raamatust "Vanuatu".

Kohtumisõhtute läbiviimist toetab Eesti Rahvakultuuri Keskus. Huvilised on oodatud kuulama, kaasa mõtlema ja küsima!
Täiendav info: raamatukogu arendusjuht Mai Põldaas tel 736 1397

 

Viimati muudetud 06.10.2022