Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linnaraamatukogu kutsub kokku suvelugemise programmides osalenud lapsed

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu

11. september 2023 / 13. septembril kell 13.00 tehakse Tammelinna harukogus kokkuvõtteid suvelugemise programmist koos kirjanik Triinu Laanega, kes on Tartu lastekirjanduse auhinna 2021. aasta laureaat. Karlova-Ropka harukogu suvelugemisprogramm kandis pealkirja „Noortekirjandusega läbi Eestimaa“ ja kõik osalejad kutsutakse kokku 23. septembril kell 12.00.

Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas toimus Raamatukrati suvelugemise programmi pidulik lõpuüritus juba laupäeval, 9. septembril. Tublide lugejatega käis kohtumas kirjanik Hugo Vaher ja kõik osalejad said tänutäheks väikese kingituse.

Keskkogus tuli lugemispassi abil tuli leida viis raamatut ning nelja raamatu kohta lahendada erinevaid ülesandeid ja kõige lemmikumast teosest kirjutada lugemissoovitus. Lugemissoovitused avaldatakse Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noortelehel rubriigis Raamatukrati lugemisblogi.

Raamatukoguhoidja Anu Amor-Narits võtab keskkogu lugemisprogrammi kokku nii: „Tublisid lugejaid oli seekord 130 ja kokku sai läbi loetud 650 raamatut. Osalejaid oli üheksateistkümnest Tartu linna ja lähiümbruse koolist. Loetud raamatute valik oli mitmekesine, loeti nii vana klassikat kui ka päris värskeid raamatuid.“

Suvelugemise programmide eesmärk on meelitada lapsi raamatute ja lugemise juurde, andes neile sealjuures suure valikuvabaduse. Pidulik tänuüritus raamatukogus koos kirjanikuga võiks lugemisindu veelgi ergutada.

Viimati muudetud 11.09.2023