Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linnaraamatukogu sarja „Huvitavate kohtumiste õhtud“ külaline on Ain Kallis

Tartu Oskar Lutsu nimelise linnaraamatukogu pressiteade

17. oktoober 2022 / 19. oktoobril kell 18.00 algab raamatukogu saalis kohtumine klimatoloog Ain Kallisega „Kuidas ilm meid tappa püüab. Kuhu Eesti kliima läheb”.

Külalisega ajab juttu ajakirjanik Toomas Jüriado.

Ain Kallis on eesti meteoroloog, klimatoloog ja aktiivne teaduse populariseerija. Ta on avaldanud üle 40 teadustrükise ning hulgaliselt ilmateemalisi kirjutisi (üle 900) eesti perioodikas.

Septembris raamatukogus käima lükatud sarja „Huvitavate kohtumiste õhtud“ fookuses on kestliku arengu teemad. Sarja raames kutsutakse esinema põnevaid inimesi erinevatelt elualadelt, oma valdkonna avalikkusele rohkem või vähem tuntud eksperte. Võimalusel seotakse kohtumised külaliste värskelt ilmunud raamatutega.

Oktoobrisse mahub veel teinegi sarja kohtumisõhtu: oma teadmisi ja kogemusi säästva reisimise teemadel jagab 25. oktoobril Tammelinna rammatukogus Rein Kalle, samal päeval  kõneleb keskkogus zooloog Aleksei Turovski teemal „Võõrliigid Eestis – kas ohtlikud või ohutud?“. II korruse näitusesaalis on alates 21. oktoobrist  avatud raamatunäitus „Võõrliigid Eestis“.

Novembri algul tuleb vaimse tervise teemadel rääkima ja huvilistega kohtuma neuroteadlane Jaan Aru, kelle raamat "Loovusest ja logelemisest"

on raamatumüügi ja -lugemise edetabelite tipus juba mitmeid kuid.

Lembe Mõttus ja Aleks Aava tulevad Vaikse ookeani lõunaosas asuva Vanuatu saareriigi näitel kõnelema aga sellest, kus ja kuidas on veel säilinud arhailine kultuur ja eluviis. Lisa saab lugeda Lembe Mõttuse raamatust "Vanuatu".

Kohtumisõhtute läbiviimist toetab Eesti Rahvakultuuri Keskus. Huvilised on oodatud kuulama, kaasa mõtlema ja küsima!

Täiendav info: raamatukogu arendusjuht Mai Põldaas tel 736 1397

Viimati muudetud 17.10.2022