Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linnaraamatukogus on avatud kaks näitust taaskasutusest

Oskar Lutsu majamuuseumi pressiteade

23. november 2023 / Novembri eelviimasel nädalal tähistatakse 15. korda üleeuroopalist jäätmetekke vähendamise nädalat (European Week for Waste Reduction - EWWR), mille raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse mõistlikult kasutama. Tartu Linnaraamatukogus avatud näitused „Iga paik loeb“ ja „Võrratu teksa“ pakuvad ideid ja nõuandeid selle üleskutse järgimiseks.

Kuni 30. detsembrini on linnaraaamtukogu II korruse näituseruumis avatud raamatunäitus säästvast tarbimisest ja taaskasutusest „Iga paik loeb“. Sarnaselt teemanädalale keskendub ka raamatunäitus „Iga paik loeb“ keskkonda säästvale tarbimisele ning kutsub näituse külastajaid kulunud või katki läinud asju parandama ja taaskasutama.

Näituselt leiab raamatuid rõivaste paikamise, paberi taaskasutamise, mööbli ja kodutehnika remondi, kompostimise, nullkulu, minimalismi ja teiste jätkusuutliku eluviisi teemade kohta.

Näituse koostasid raamatukoguhoidjad Tiia Isak ja Tiina Sagor.

Karlova-Ropka harukogus on 13. detsembrini avatud Tartu Lapiteki Klubi näitus „Võrratu teksa“. Näituse teema valik ei ole juhuslik. Teksade taaskasutus hoiab materjali võimalikult kaua ringluses ja nii on võimalik ennetada asjatu prügi teket. Teksa on väga tänuväärne materjal, mida saab suunata uuel otstarbel kasutusse ja nii võib sündida uus lemmikrõivas või aksessuaar.

Viimati muudetud 23.11.2023