Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Loodusfotograaf Urmas Tartes korraldab Loodusfestivali ajal fotokoolitust 

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

31. mai 2023 / Neljapäeval, 8. juunil kell 16 toimub Tartu Ülikooli botaanikaaias tasuta loodusfotokoolitus Urmas Tartese juhendamisel.

Fotokoolitusel keskendume taimede pildistamisele, kuid võimalusel märkame ja pildistame ka liikuvaid eluvorme. Käsitleme teoreetilisi ja praktilisi nippe pildistamisel. Selgitame välja, kas ja kui suur on ühisosa teadusliku dokumendi ja ilupildil vahel, kuidas teha loodusvaatluse pilti ja kuidas kasutada metaandmeid aimefotol. Iga osaleja saab väikese ülesande, millest koostatakse fotogalerii. Pildistamiseks sobivad kõik fotoaparaadid või fotoaparaati sisaldavad seadmed. 

Loodusfotokoolitus Urmas Tartesega toimub 8. juunil kell 16 Tartu Ülikooli botaanikaaias. Kaasa võtta oma fotoaparaat. Koolitus kestab umbes kaks tundi. Osavõtt on tasuta, kuid eelnevalt tuleb registreeruda, täites vorm või kirjutades [email protected]. Kohtade arv on piiratud. 

Loodusfotokoolitus kuulub Loodusfestivali programmi. Kogu programmiga saab tutvuda Loodusfestivali kodulehel

Loodusfestival toimub 7.–11. juunini üle Eesti. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama elurikkust soosivaid käitumisharjumusi. Festivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koos partneritega. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Loodusfestivali toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus ja SA Tartu 2024. 

Viimati muudetud 31.05.2023