Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Lõuna-Eesti Lastekaitsepäev Tartu kesklinnas

Tartu Noorsootöö Keskuse pressiteade

Lastekaitsepäev Foto: Taavi Kivisilla

29. mai 2024 / Iga aasta toimub Tartu kesklinnas traditsiooniline lastekaitsepäeva sündmus, mis on suunatud erinevas vanuses lastele ja noortele. Sellel aastal toimub sündmus Lõuna-Eesti Lastekaitsepäeva nime all ehk peale Tartu toimub tegevusi üle Lõuna-Eesti.

Sellel aastal korraldab Tartu Noorsootöö Keskus koostöös Tartu 2024 Extended noorteprogrammiga Lõuna-Eesti Lastekaitsepäeva “Värve täis on liikumine”, mis toimub Tartu kesklinnas 31. maist kuni 1. juunini. Seekord osalevad sündmuskorralduses noored, et teha teistele lastele ja noortele kõige omanäolisem sündmus.  

Sündmuse esimene päev ehk reede (31.05) on õuesõppepäeva võtmes, kus noortel on võimalik osaleda hariduslikes töötubades. Teine päev ehk laupäev (01.06) on pühendatud rahvusvahelise lastekaitsepäeva tähistamisele, et pöörata tähelepanu laste ja noorte heaolule ning õigustele.

Kahe päeva jooksul on võimalus saada osa erinevatest töötubadest ja tegevustest. Tartu Loodusmaja viib läbi seiklusmängu, Loome Ilu teeb näomaalinguid, Karateklubi Falco õpetab enesekaitset. Eesti Õdede Liit viib läbi elustamise ja traumade esmaabi näidistegevusi, päästeamet tutvustab enda tehnikat ning räägivad Elanikonnakaitsmise teemadest ning lisaks veel palju lahedaid tegevusi. Toimub Värvikas Tartu jooks, mille kohta leiab rohkem infot siit: https://fb.me/e/5xdo4L48w. Toimuvad arutelud teemadel “Miks sallida?”, “Miks hoolida keskkonnast” ja veel palju muud, mille kohta leiab infot siit: https://fb.me/e/1ZaO022LW. Üritus lõpeb 1. juunil kontserdiga, mille peaesinejaks on säm. Töötoad, tegevused ning kontsert on kõigile tasuta. 

Mõlemal päeval on erinev lavaprogramm, täpsem kava on leitav Lõuna-Eesti lastekaitsepäeva facebooki ürituselt: https://fb.me/e/4p2d0LnaF või Tartu Noorsootöö Keskuse kodulehelt: https://tntk.tartu.ee/tartu-linna-lastekaitsepaev/. Sündmust toetab Tartu linn. 

Viimati muudetud 29.05.2024