Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Maailmakuulsa duo 2Cellos liige ja klassikalise muusika rokkstaar Stjepan Hauser esineb Euroopa kultuuripealinnas Tartus

Tartu 2024 pressiteade

Hauser Budapest Foto: Krisztian Bodis

29. november 2023 / Euroopa kultuuripealinna tiitliaastal esineb Tartus tuntud duo 2Cellos asutajaliige ja klassikalise muusika rokkstaar Stjepan Hauser. Horvaatia tšellist annab koos bändi ja orkestriga kontsertšõu tuuri „Rebel with a Cello” raames Tartu laululaval 9. juulil. Piletimüük algab neljapäeval, 30. novembril kell 10 Piletilevis.

HAUSER lubab Tartu laululaval pakkuda publikule kordumatu muusikaelamuse, milles talle omane särtsakas temperament seguneb tšellovirtuoosi romantilise ja lüürilise poolega. HAUSERi stiil on elektriline, ühendades unikaalse tšello kõla rokkmuusika ja visuaalse etendusega. Tema repertuaar ulatub Lady Gagast Tšaikovskini ja Shakirast Šostakovitšini.

„Euroopa kultuuripealinna-aasta paneb Tartu lauluväljaku taas suurte kontsertidega elama, mis näitab, et siinne piirkond on maailmakuulsatele artistidele atraktiivne,” rääkis Tartu 2024 juht Kuldar Leis. „HAUSERi muusikaline spekter on lai, kutsudes kuulama nii klassikalise muusika huvilisi kui ka popi- ja rokisõpru, liites väga erinevad muusikaarmastajaid,” lisas ta.

HAUSER on oma uue klassikalise, pop- ja rokkmuusika kontserdiga esinenud suurtes kontserdipaikades üle kogu maailma ning oma interpretatsiooniga nihutanud muusikatööstuse standardeid. Tema versioon Michael Jacksoni loost „Smooth Criminal” tegi temast internetisensatsiooni ning mitte ainult ei vallutanud miljoneid südameid, vaid tõusis ka selle sajandi üheks väljapaistvamaks instrumentalistiks.

Duoga 2Cellos on HAUSER tuuritanud üle maailma – Royal Albert Hallist Sydney ooperimaja ning New York Madison Square Gardenini, müües üle miljoni kontserdipileti. 2021. aasta jõulude paiku esines ta paavst Franciscusele ning teda on kuulanud ka Ameerika presidendid, kuninganna Elizabeth II ning kuningas Charles. 

HAUSERi on teinud koostööprojekte erinevate artistidega nagu näiteks Andrea Bocelli, Elton John, Red Hot Chili Peppers, George Michael ja Aerosmithi Steven Tyler. Tšellisti YouTube’i seeria „Alone Together”, kus ta jagab visuaalseid ja muusikalisi klippe kodumaalt Horvaatiast, võlus publikut üle maailma ning tõstis ta esimese sooloalbumi „HAUSER – CLASSIC” Billboardi edetabeli tippu.

Tartu 2024 juhi Kuldar Leisi sõnul on tuleval aastal Tartusse ja Lõuna-Eestisse oodata teisigi maailmakuulsaid tegijaid, kellest kuuleme järgmisel aastal, mil artistid avalikustavad oma turnee kuupäevad.

Piletimüük kontserdile algab neljapäeval, 30. novembril kell 10 Piletilevi kodulehel ja müügipunktides. Eelismüük Tartu 2024 uudiskirja tellijatele algab päev varem, 29. novembril kell 10. Uudiskirjaga saab liituda Tartu 2024 kodulehel. HAUSERi toob Tartusse L Tips Agency.

Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta saab alguse 26. jaanuaril 2024 vaatemängulise etendusega „Kõik on kokku üks!” Tartu südalinnas.

Vaata ja kuula:

Viimati muudetud 29.11.2023