Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Maitsva Tartu publikuhääletuse võitis Cafe Shakespeare

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Restoranitoit Foto: Oliver Kuusk

18. märts 2021 / Maitsva Tartu toidukuu tänavuse publikuhääletuse võitis Cafe Shakespeare'i kolmekäiguline erimenüü. Üle kuu aja kestnud kampaania aitas turgutada koroonaviiruse tõttu kannatada saanud toitlustus- ja teenindusvaldkonda ning pakkus esmakordselt kojutellimise võimalust, et inimesed saaksid toitu nautida ka turvaliselt kodus olles. 

Inimeste tagasiside maitseelamuste kuule oli ka sellel aastal väga positiivne ja kõrgeimad hinnangud saanud menüüde hinnete vahe oli napp. Parimaks kuulutati sel korral Cafe Shakespeare'i kolmekäiguline erimenüü. Oma hinnangu said külastajad anda kodulehel www.maitsevtartu.ee.
 
"Kampaania perioodil muutusid korduvalt toitlustusettevõtetega seonduvad riiklikud koroonaaja piirangud, kuid restoranid suutsid paindlikult oma tegevusi ümber korraldades jätkata erimenüüde pakkumist. Võime lugeda keerulistes oludes läbi viidud Maitsva Tartu kordaläinuks, sest ettevõtmine toetas vähenenud külastajate arvuga silmitsi seisnud toidukohti, kuid samas pakkus ka meeldivat vaheldust maitseelamuste otsijatele," ütles abilinnapea Raimond Tamm. 
 
Suurem osa restoranidest töötas sel aastal Maitsva Tartu raames välja võimaluse menüüde kojukandeks või kaasamüügiks, et inimesed saaksid restoranitoitu nautida turvaliselt kodus. Toidu kojukannet jätkatakse ka Maitsva Tartu ettevõtmise järel.
 
Cafe Truffe juhataja Alena Oja ütles, et Maitsvat Tartut oli ja on edaspidi toitlustusettevõtetele väga vaja, sest läbi aegade on veebruar restoranides vaikne kuu. "See üritus elavdab restoranimaastikku ja annab võimaluse inimestele, kes tavapäraselt väljas söömas ei käi. Pingutasime väga, et tagada kõik ohutusnõuded ja meie klientide turvalisus," lausus Oja. 

Kokku osteti Maitsva Tartu kampaania ajal üle 22 000 erimenüü, mida on kolme tuhande võrra rohkem kui eelmisel aastal. Eelmise aastaga võrreldes osales Maitsval Tartul ka seitse restorani rohkem. Kampaania kestis tavapärase kuu aja asemel poolteist kuud, et inimesi pikema aja peale paremini hajutada. 
 
Maitsev Tartu toimus juba seitsmendat korda. Taskupärase hinnaga sai kolmekäigulist erimenüüd nautida 23 Tartu restoranis. Maitsev Tartu 2021 kampaanias osalesid: Antonius, Cafe Shakespeare, Cafe Truffe, Chez André, Dorpat, Entri, Fii, GMP Patisserie, Gustav Gastro Cafe, Kampus, kohvik-resto Välk, Lihuniku Äri, Meat Market, Pepe´s, Pierre, Polpo, Püssirohukelder, Spargel, Taverna, Trikster Tihane, Werner, Vilde ja Vine, Ülikooli kohvik/Drinkgeld
 
Loe lähemalt Maitsva Tartu kodulehelt: http://www.maitsevtartu.ee.

Lisainfo: ettevõtluse arengu spetsialist Marilin Kroon, tel 736 1194, 512 4634.

Viimati muudetud 18.03.2021