Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseum avab käed-külge näituse "Euroopa mängib"!

Mänguasjamuuseumi pressiteade

"Euroopa mängib" näitus

25. jaanuar 2024 / Laupäeval, 27. jaanuaril avatakse Tartu Mänguasjamuuseumis pidulikult aasta suurnäitus "EUROOPA MÄNGIB", mida uudistades saab mängult rännata kõikjale üle Euroopa.

Näituse kuraatori Helena Graubergi sõnutsi on näituse eesmärk tuletada meelde, kui mitmekesine on Euroopa kultuur. „Olgu need siis Põhja-Makedoonia saviviled, Islandi vaalanahast mänguasjad või Saksamaa Pähklipurjejad – iga mänguasi kannab endas oma maa traditsioone. Laste jaoks on muidugi tuttavamad tänapäevased LEGO klotsid, Muumitrollid ja Harry Pottery sarja nukud,” lisab Grauberg.

Käed-külge näitust tasub uudistama tasub tulla terve perega, sest lusti jätkub kõigile: lapsed saavad mängult olla nii vampiirid, roosikasvatajad, kalakaupmehed kui ka karnevalitegelased, täiskasvanud on oodatud kaasa mängima ja enda jaoks uusi maid avastama.

Avamispäevalsaab osaleda reisiraamatu meisterdamise õpitoas, lasta teha näomaalinguid ja külastada Haga Perepagari ühepäevakohvikut. Lisaks toimub uue galeriinäituse "Motankad –iidsed Ukraina kaitsenukud" juures Ukraina Maja nukkude valmistamise töötuba.

Näitus kuulub muuseumi juubeliaasta programmi „Mänguasjamuuseum 30” ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi ning jääb avatuks aasta lõpuni.

Tartu Mänguasjamuuseum asub Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.

Viimati muudetud 28.01.2024