Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseum avab näituse Ukraina iidsetest kaitsenukkudest

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

nukud Foto: Mänguasjamuuseum

16. jaanuar 2024 / Reedel, 19. jaanuaril avatakse Tartu Mänguasjamuuseumis galeriinäitus „Motankad – Ukraina iidsed kaitsenukud”.

Motankad on maagilise väega nukud, mida on Ukrainas valmistatud sadu aastaid. Näitusele on välja pandud Tartu Kunstikooli Tallinna Ukraina õppegrupi õpilaste tehtud motankad ning Tartus tegutsevast Ukraina Majast saadud nukud.

Motankasid valmistanud õpilaste üldkunsti õpetaja Liivika Põvat-Straus sai oma sõnutsi kaitsenukust teada juhuslikult: „Ühes tunnis pidid õppurid õmblema kangale paelast inimfiguuri. Kõik õmblesid naisfiguuri, üks õpilane tikkis aga figuuri näole punase risti. Kui temalt selle kohta küsisin, saingi teada, et tegemist on motanka ehk Ukraina kaitsenukuga. Kuna teema õpilasi inspireeris, võtsime plaani ise motankad valmis õmmelda.“
Lisaks õpilastöödele on näitusel väljas ka Ukraina Majas valminud kaitsenukud. Ukraina Maja hoiab ja arendab Tartus ukraina kultuuri, muuhulgas on toimunud seal ka motankade valmistamise töötubasid. Praegusel näitusel olevad motankad on töötubades teinud Anna Sumyk ja Olena Sologub.

Näitust Ukraina kaitsenukkudest on võimalik vaadata kuni märtsi lõpuni. Näitus kuulub muuseumi juubeliaasta programmi „Mänguasjamuuseum 30”.
Tartu Mänguasjamuuseum asub Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.

 

Viimati muudetud 16.01.2024