Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseumis toimub 2. märtsil perehommik „Poola mängib”

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

perehommik

28. veebruar 2024 / Laupäeval, 2. märtsil kella 11–14 saab Tartu Mänguasjamuuseumi mängutoas osaleda linnuteemalisel perehommikul "POOLA MÄNGIB".

Sel hommikul saab mängida ja meisterdada, luua ja laulda, tunda üheskoos rõõmu saabuvast kevadest ning uudistada näitust "Euroopa mängib".

„Terve aasta jooksul ootame huvilisi perehommikutele, kus tutvustatakse erinevate Euroopa riikide mänge, mänguasju ja rahvatraditsioone,” selgitas mänguasjamuuseumi publikuprogrammide kuraator Katrin Vask. „Uurime üheskoos, mis on selles riigis erilist, põnevat ja ilusat, mida tasub teada saada ja tähele panna,” lisas Vask.
Linnuteemalisel perehommikul "Poola mängib” meisterdatakse imekauneid paberlinde, õpitakse tegema erinevaid lihavõtteiks sobivaid kaunistusi, saadakse selgeks mõned poolakeelsed sõnad ning mängitakse Poola laulu- ja ringmänge. Perehommik, millel saab osaleda tavapärase muuseumipiletiga, toimub koostöös Poola Vabariigi Suursaatkonnaga.
Sündmus kuulub näituse "Euroopa mängib" raames toimuvate perehommikute sarja, on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist ja Tartu Mänguasjamuuseumi juubeliaasta "Mänguasjamuuseum 30" programmist.

Tartu Mänguasjamuuseum asub Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.

 

Viimati muudetud 28.02.2024