Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°
-3°

Marja tänava silla ideekonkursi võidutöö autor on Andres Lember

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

võidutöö autor Foto: Lilian Lukka

7. juuni 2018 / SPARK Demokeskuses avalikustati Marja tänava kergliiklussilla arhitektuurivõistluse võidutöö, mille autor on Andres Lember (OÜ Male Maja).

Esikoha ideekavandi märgusõna oli "Õhtukaar".  Teise koha sai töö märgusõnaga " Vitruvius" (Arhitektibüroo Toomas Rank OÜ) ja kolmanda koha "Marta" (OÜ Maanteed ja Kolm Pluss Üks OÜ). Kaks ergutuspreemiat pälvisid kavandid "Langskip" (AB Standup OÜ) ja "Sõida tasa üle silla" (Molumba OÜ).

Linnaarhitekt Tõnis Arjuse sõnul on võidutöö põhjalikult läbilahendatud tervik, kus ühest küljest on loodud minimalistliku ilmega ülepääs, teisest küljest tagatud jäik ja vastupidav konstruktsioon, mis võimalikult vähe segab nii jõeliiklust kui kallasraja kasutust.

Aasta algul välja kuulutatud arhitektuurivõistlusega soovis linn leida parimat arhitektuurset ja insenertehnilist lahendust kergliiklussillale, mis suundub Supilinna Marja tänava sihilt üle jõe asuvale Lubja tänavale ühendades Supilinna Ujula-Kvissentali asumiga.

Ideevõistlusele saabus 18 ideekavandit. Žürii arvestas hindamisel tulevase silla konstruktsiooni ja materjali valikut, lahenduse arhitektuurset sobivust ja eeldatavat ehitusmaksumust, samuti majanduslikult otstarbeka hooldamise võimalust.

Linn premeerib arhitektuurivõistluse paremaid töid järgmiselt: 1. koht 8000 eurot, 2. koht 5000 eurot ja 3. koht 3000 eurot ning kaks 2000-eurost ergutuspreemiat.

Marja tänava pikendusele tuleva kergliiklussilla projekteerimine ja ehitus algab vastavalt eelarvelistele võimalustele.

Võistlustöödega saab tutvuda https://tartu.ee/et/marja-tn-kergliiklussilla-arhitektuurivoistlus

Lisainfo: arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Tõnis Arjus, tel 736 1254, 5304 6148.

Marja sild-ohtukaar-vaike2.jpg

Võidutöö.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 12.06.2018