Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mart Reiniku kooli liikuma kutsuv hoov avatakse lastekaitsepäeval

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Mart Reiniku kooli hoov Foto: Lilian Lukka

31. mai / Laupäeval, 1. juunil kell 11 avatakse pidulikult Mart Reiniku kooli kahe maja vahelisel alal uus avalikku kasutusse jääv spordi- ja mänguväljak.

Koolihoovi rajatud väljak pakub sportimisvõimalusi nii korvpalliplatsil kui ka lauatennise välilaudadel. Lisaks on mänguplatsil väiksematele lastele mõeldud kiiged, turnimisatraktsioon ja batuudid. Hoovi uued pinnavormid ja välimööbel loovad õuest paljude võimalustega keskkonna, kus igaüks saab oma mängu ise välja mõelda: saab tasakaalu hoida, hüpata, rippuda, kõõluda, kombineerida teekondi, korraldada võistlusi. Ümber ja üle erinevate elementide on muu hulgas märgitud maha 300 sammu pikkune rada, kus saab liikumise üle arvet pidada ning iseenda ja teistega mõõtu võtta. Kui koolimajade ümber parajasti sõidukeid ei liigu ega pargi, on avar asfaltpind mõeldud ratta-, rula- ja tõukerattasõiduks: platsi servas on künkaid ja hüppamiseks sobivaid kõrgeid servi.

Hoovis rekonstrueeriti torustikke ja uuendati u 2000 m2 asfaltkatet, rajati kõnniteed, välisvalgutus ning uuendati haljastust.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on lastele värskes õhus liikumisvõimaluste loomine väga oluline ja Tartu arendab oma koole liikuma kutsuva kooli põhimõtete järgi. "Seepärast on mul väga hea meel lastekaitsepäeval avada seda spordi- ja mänguväljakut, mis pakub kindlasti nii Reiniku kooli õpilastele kui ka ümbruskonna lastele rohkelt liikumisrõõmu," sõnas Klaas.

Avamisel esinevad Mart Reiniku kooli lapsed nii liikumiskavade kui ka koorilauluga.

Tööd teostaja oli Kivipartner OÜ. Maksumus oli u 330 tuhat eurot, millest kolmandik kulus katenditele, kolmandik tehnovõrkudele ning kolmandik maastikukujundusele ja atraktsioonidele.

Mart Reiniku kooli „Liikuma kutsuv hoov“ oli üks kahest 2017. aasta Tartu linna kaasava eelarve võiduideest. Kaasavast eelarvest finantseeriti õueala atraktsioonide.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 03.06.2019