Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Miina Härma Gümnaasiumi õpilased korraldasid Maarjamaa Hariduskolleegiumis kodaniku-ja riigikaitsepäeva

Tartu Miina Härma Gümnaasiumi pressiteade

1. detsember 2017 / Neljapäeval, 30.11.2017 korraldasid Miina Härma Gümnaasiumi riigikaitseõpetuse õpperühma 49 õpilast koos õpetaja Tõnis Assoniga Maarjamaa Hariduskolleegiumis kodanikupäeva puhul meeskondlikud võistlused.

Kodaniku- ja riigikaitsepäeva eesmärk oli propageerida kodanikuks olemist, riigikaitseõpetust ning isamaalist kasvatust ja arendada õpilastes praktilisi oskusi, luues võistlusmeelolu ja küünarnukitunnet.

Võistlusülesanded nõudsid lisaks osavusele ka meeskonnatööd ning sisaldasid märgi tabamist palli, noolte ja õhkrelvadega, aga ka telgi püstitamist, kombineeritud teatevõistlust ja taktikalist mitmevõistlust. Enamus tegevustest toimus õues, osa ka siseruumides. MHG riigikaitseõppurid õppisid tegevuste käigus planeerimist, korraldamist ja ürituste läbiviimist, hinnates riigikaitsega seonduvat laiemas spektris ja pikemas perspektiivis. Ühtlasi said härmakad olla Maarjamaa Hariduskolleegiumi õpilastele eeskujuks motiveerides neid läbi koostöö.

Kuigi algul kulus nii ilmastikuoludest tekitatud raskuste ületamiseks kui ka olukorraga harjumiseks aega, tekkis peagi koostöine õhkkond ning ka õues polnud külm tänu pidevale tegevusele ja soojale teele, mida pakuti kõigile.

Peale kahte tundi võistlemist võeti tulemused kokku ja toimus autasustamine. Auhinnaks olid riigikaitseõpetuse õpikud, NATO lauamängud ning kommid. Esimese koha võitnud võistkonda autasustati lisaks ka suure kringliga ning võimalusega külastada kevadel Tartumaa koolide riigikaitseõpetuse metsalaagrit. Vaatamata lörtsisele ilmale meeldis õpilastele korraldatud üritus väga ning korduvalt avaldati arvamust, et taolisi üritusi võiks tulevikuski korraldada.

Tõnis Asson, MHG riigikaitseõpetuse õpetaja

5160156

 

 

Viimati muudetud 01.12.2017