Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Miina Härma Gümnaasiumis tähistatakse näitusega Soome riigi 100. aastapäeva

Tartu Miina Härma Gümnaasiumi pressiteade

4. detsember 2017 / Alanud nädal on Soome Vabariigi 100. aastapäeva puhul Miina Härma Gümnaasiumis Soome-teemaline.

Teisipäeval, 5. detsembril kell 12.50 avatakse koolis näitus Soome kirjanduse tähtteostest ja eestlaste poolt armastatud soome disainist. Näituse avab Soome aukonsul Tartus Verni Loodmaa. Soome keele õpetaja Reet Volmer tutvustab näituse kontseptsiooni.

Näitusel on aukohal soomlaste rahvuseepos Kalevala. Kirjanduse tähtteostest on välja pandud soome nobelisti F. E. Sillanpää teosed ning Aino Kallase, meie kooli esimese direktori Oskar Kallase abikaasa kirjutatu. Vaadata saab samuti Eestiski tuntud kirjanike V. Linnä, E. Leino, H. Wuolijoki ja M. Waltari raamatuid ning kirjandustundides analüüsitud A. Kivi „Seitset venda“. Uuemat soome kirjandust esindavad Sofi Oksaneni teosed ning teaduskirjandust Seppo Zetterbergi „Eesti ajalugu“.

Näitusevitriinis on välja pandud meie kooli õpetajate kodudest pärit Alvar Aalto vaasid, Iittala klaas ja portselan, Marimekko disain, Fiskarsi tooted ning Nokia telefonid. Näitus jääb avatuks kaheks nädalaks.

Soome muusika tutvustamiseks on sünnipäevanädalal koolikella helinaks iga päev erinev katkend tuntud soome laulust, pärast 1. tundi saab kooliraadio kaudu kuulata laulu ka täispikkuses.
6. detsembril, Soome riigi 100. aastapäeval on koolikellaks helilõik pidulikust soome helilooja Jean Sibeliuse 1899. aastal esitletud teosest "Finlandia". Täispikkuses kõlab muusikateos pärast 1. tundi.


Lisainfo
Ene Tannberg, tel 5336 5447

ene.tannberg@raad.tartu.ee

 

Viimati muudetud 04.12.2017