Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Muuseumipäeval antakse üle Oskar Kallase stipendium

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

13. mai 2022 / 18. mail tähistatakse rahvusvahelist muuseumipäeva. Eesti Rahva Muuseum annab sel tähtsal päeval üle Oskar Kallase stipendiumi ning esitleb kaht muuseumi poolt välja antud raamatut.

Oskar Kallase stipendiumi saab käesoleval aastal Kristi Salve, kes peab huvilistele avaliku loengu "Käbe käoke, kahe sabaga kass ja sadasilm". Õnnitlemine ja avalik loeng algab ERMi Jakob Hurda saalis 18. mail kell 14.

Oskar Kallase stipendium antakse välja pikaajalise silmapaistva professionaalse ja loomingulise tegevuse eest rahvusteaduste ja -kultuuri alal, mis on aidanud ERMil täita oma rolli eesti kultuuri mõtestajana.

Muuseumipäev jätkub ERMi kirjastuse poolt välja antud raamatute esitlusega.

Orienteeruvalt kell 14.45 esitlevad värskelt ilmunud kogumikku, Eesti Rahva Muuseumi 63. aastaraamatut, koostajad ja toimetajad Svetlana Karm ja Piret Koosa. Kogumik  "Soome-ugri välitööd ja muuseumikogud: sissevaateid uurimislukku" tegeleb soome-ugri uurimissuuna eripärade ja selle teisenemistega ajas.

Kell 15 tulevad lavale Natalia Pyllu ja Kaari Siimer, kes on ERMi uue lasteraamatu "Rännukaru seiklused soome-ugri maailmas" autorid. Koos muuseumiõpetaja Anti Lillakuga ja illustratsioonide autori Pia Hanslepaga on sündinud raamat, mis sobib 5-11-aastastele lastele nii enne kui pärast ERMi püsinäituse "Uurali kaja" külastamist. Soome-ugri teemat tutvustab raamatus uudishimulik rännukaru, kelle seiklused meie keelesugulaste juures ongi autorid kaante vahele pannud. 

Muuseumipäeva sündmus toimub Jakob Hurda saalis ja on tasuta sissepääsuga. 

Viimati muudetud 13.05.2022