Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Näitus "Pallase jälgedes" tutvustab Arrakute ateljeekooli kunstnike loomingut

Tartu ülikooli raamatukogu pressiteade

3. juuli 2023 / Ülikooli raamatukogu näituste saalis avatakse kolmapäeval, 5. juulil kell 17 Erich ja Melanie Arraku ateljeekoolis õppinud kunstnike tööde näitus "Pallase jälgedes". Vaadata saab Eevart Arraku, Piibe Arraku, Lembit Lepa, Jüri Marrani, Hillar Kärna ja Maie Lepa loomingut.

"Arrakute kunstistuudio hoidis alal pallaslikku vaimsust ja eestiaegseid kultuuriväärtusi, andes samas oma õpilastele edasi maalikunsti põhitõdesid," rääkis näituse üks korraldaja Agu Kull. Ateljeekool tegutses aastatel 1959-1967 Tartus Veeriku linnaosas. Kuna 1951. aastal viidi kogu kunstiõpe üle Tallinnasse riiklikusse kunstiinstituuti, võtsid Melanie ja Erich Arrak endale missiooniks säilitada Tartusse ulatunud lääne maalikunsti väärtusi ja neid oma ateljeekoolis edasi anda.

Näitusel eksponeeritud enam kui 70 maali hulgas on nii portreesid kui natüürmorte, aga ka loodus- ja linnavaateid, lisaks on vitriinides väljas graafilised lehed.  

Arrakute ateljeekoolis õppinud kunstnike näitus "Pallase jälgedes" on raamatukogus avatud 30. septembrini. Suveperioodil saab raamatukogus näitust vaadata esmaspäevast reedeni kella 12-18. 

Lisateave:

Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht
[email protected]
737 5749

Viimati muudetud 03.07.2023