Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Neljapäeval algab kaasava eelarve hääletus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

3. oktoober / 6. oktoobril kell 10 algab tänavune Tartu kaasava eelarve hääletus, kus tartlased saavad teha valiku 25 kaaslinlaste esitatud idee vahel.

Hääletus toimub nii veebis kui ka raekoja infokeskuses ja kestab 12. oktoobril kella 18-ni. Kolmapäeval, 5. oktoobril kell 17 on huvilised oodatud Sisevete Saatkonda, kus ideede autorid tutvustavad oma ideid ja vastavad küsimusele, kuidas just nende idee muudab Tartu paremaks. Ideedega saab tutvuda Kaarsilla näitusel, raekoja infokeskuses ja veebis www.tartu.ee/kaasaveelarve.

Tartu linnapea Urmas Klaas kutsub kõiki tartlasi ideedega tutvuma ja kindlasti hääletusel osalema. "Kaasav eelarve, millega esimesena Eestis alustas Tartu, on linlastele väga hea võimalus linna arengus kaasa rääkida."

6.-12. oktoobril toimuval rahvahääletusel saab iga tartlane hääletada kuni kolme idee poolt. 2017. aastal viiakse ellu vähemalt kaks enim hääli saanud ideed. Hääletada saab iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linn. Hääletada saab nii elektrooniliselt kohalike omavalitsuste infosüsteemis Volis kui ka raekoja infokeskuses. Hääletus lõpeb 12. oktoobril kell 18,  kui antakse kohe teada ka tulemused.

Kaasava eelarve tänavune protsess sai alguse kevadel, kui 15. aprillist 8. maini sai esitada ideid. Tähtajaks laekus 87 ideed, seejärel hindasid eksperdid ideede teostatavust ning protsessis said jätkata 42 ideed. Juunikuus toimunud aruteludel ideede autorite ja ekspertide osavõtul selgusid 25 ideed, mis pääsesid hääletusele.

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia. Kaasava eelarve ideeks võib olla investeeringuobjekt maksumuse ülempiiriga 75 000 eurot. Eesmärgiks on 150 000 euro eest viia 2017. aastal ellu vähemalt kaks ideed.

kem_kaarsillal.jpg
Foto: Ahto Sooaru

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 03.10.2016