Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°

Õiged võtted aitavad kütteperioodil linnaõhu puhtana hoida

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

18. september / Seoses küttehooaja algusega tuletab linn ahjuküttega majades elavatele tartlastele meelde, et õige ahjukütmine aitab hoida linnaõhu puhtana.

Linnavalitsuse keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauer ütles, et ahiküte on üks olulisi õhusaaste põhjustajaid Tartus, mistõttu saavad ahiküttega majade elanikud õige kütmisega väga palju linnakeskkonna heaks ära teha. Õiged kütmisvõtted aitavad vähendada õhusaastet, säästa küttekoldeid ja lõpptulemusena hoida kokku ka küttekuludelt.

"Valesid põletusvõtteid kasutades eralduvad õhku saasteained, mis kahjustavad inimeste tervist. Seetõttu tuleb kütmisel pidada silmas lihtsaid reegleid, mis muudavad kütmise iseendale ja kaaslinlastele ohutumaks," selgitas Mauer. 

Kütmisel pea silmas neid lihtsaid reegleid:

  • küta kuivade puudega;
  • väldi liigkütmist;
  • tuli süüta ülevalt; 
  • prügi ei sobi põletamiseks.

Täpsemad juhised ahju õigesti kütmiseks leiad Tartu kodulehelt: www.tartu.ee/keskkond.

Lisaks ohututele kütmisvõtetele tasub meeles pidada, et korstent ja küttekoldeid peaks puhastama vähemalt kord aastas. Ahju ja selle lõõristiku korrashoid tagab piisava tõmbe, mis mõjutab otseselt põlemisprotsessi. Korstna või kolde puhastamisel ei tohi kasuta keemilisi vahendeid, sest metallisoolasid sisaldavate keemiliste vahendite põlemisel tekivad dioksiinid, mis võivad põhjustada vähki. 

Lisainfo: keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauer, tel 736 1248, 505 1087.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 23.09.2020