Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Õpilaste teadusfestival jääb koroonaviiruse ohu tõttu ära

Eesti Teadusagentuuri pressiteade

13. märts 2020 / Tulenevalt Vabariigi Valitsuse kehtestatud eriolukorrast koroonaviiruse leviku tõkestamiseks jääb 14. ja 15. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis toimuma pidanud õpilaste teadusfestival ära.

Seoses sellega ei toimu õpilaste teadustööde konkursi lõppvooru stendiettekannetena ning õpilasleiutajate konkursi ja õpilaste teadustööde konkursi parimate autasustamist.

Mõlema konkursi tulemused annab Eesti Teadusagentuur nii asjaosalistele kui avalikkusele teada pärast tulemuste kinnitamist. 

Kuna festivali toimumise aeg on olnud kooskõlas konkursside ajakavade ja koolide õppetöö korraldusega (vaheajad, eksamid jms), ei täidaks üritus selle edasilükkamisel enam oma eesmärki. Seetõttu oleme otsustanud festivali sel aastal ära jätta. 

Möödunud aastal oli festivalil 4700 osalejat ja samalaadset suurusjärku oleks teaduspeo toimumise korral olnud oodata ka sel aastal. Eile Eestis välja kuulutatud eriolukorra järgi ei tohi korraldada avalikke üritusi 1. maini, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Lisainfo:
Margit Lehis
Teaduse populariseerimise osakonna vanemkoordinaator
[email protected]

 

Terje Tuisk
Teaduse populariseerimise osakonna juhataja
[email protected]

Viimati muudetud 15.04.2020