Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Õpilaste teadusfestival kolib veebi ja linnaruumi

Eesti Teadusagentuur

Eesti Teadusagentuur

26. märts 2021 / Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja Annely Allik rääkis, et eesmärk on tuua teadusmelu võimalikult paljude noorteni. „Kuigi festivali sel aastal traditsioonilisel kujul ei toimu, loodame oma väli- ja veebikampaaniaga „Julge olla uudishimulik” siiski näidata, kui põnev on teadus ning ärgitada noori uurima ja katsetama“.

Kampaania eesmärgiks on ärgitada noortes uurivat mõtteviisi ja teadushuvi ning julgustada neid esitama erinevaid põnevaid küsimusi maailma toimise kohta. Kampaanias kasutatud „miks?“-küsimused on koostatud 2020. aastal õpilaste teadustööde riiklikule konkursile laekunud uurimistööde põhjal. Sotsiaalmeedias ja plakatitel olevate küsimuste eesmärk on suunata noori tutvuma õpilaste uurimistöödega ning seeläbi suurendada neis tahet uurida ja leida vastuseid huvipakkuvatele küsimustele uurimistöö vormis.

„Miks?”-küsimused leiab 22. märtsist 13. aprillini teadusportaalist www.miks.ee ja üheksast Eesti linnast (Tartust, Tallinnast, Haapsalust, Jõhvist, Narvast, Pärnust, Rakverest, Sillamäelt ja Võrust) ja neile vastates võib võita põnevaid auhindu. 

Õpilaste teadustööde konkurss toimus juba 20. korda ja sel aastal esitati sinna rekordilised 205 uurimust. 1. aprillil toimub konkursi II voor virtuaalüritusena, kus 55 edasi pääsenud õpilast tutvustavad oma tööd ning neid hindab riiklik komisjon. Virtuaalürituse eesmärk on pakkuda õpilastele kogemus, mis oleks võimalikult sarnane tavakonkursile: harjutada avalikku esinemist ja tutvustada oma teadustööd suuremale publikule.

Veebi vahendusel saavad konkursi tööde tutvustusi vaadata juhendajad, sõbrad ja pereliikmed, et esinejatele kaasa elada ja uued teadushuvilised, kes järgmiseks konkursiks inspiratsiooni koguvad. Uurimistööde tutvustuste ajakava ning ülekande lingi leiab portaalist www.miks.ee .

Õpilaste teadustööde konkursi võitjad tehakse teatavaks Eesti Rahva Muuseumis toimuval auhinnagalal, kus tunnustatakse riiklike preemiasaajaid ja nende juhendajaid. Lisaks annavad omapoolsed eriauhinnad üle rohkem kui 30 ettevõtete ja organisatsiooni. Auhinnagalast teeb ülekande teadusportaal Novaator.

Viimati muudetud 26.03.2021