Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Õppus Ussisõnad jõuab Tartu linna tänavatele

Õppus

6. oktoober 2023 / Õppusel Ussisõnad ligi nädal aega väljaõpet saanud Kaitseliidu lõuna maakaitseringkonna reservväelased tulevad täna Tartu tänavatele, et harjutada objektide kaitsmist ja lahendada erinevaid mängulisi intsidente.

„On äärmiselt oluline, et meie maakaitseväelased saaksid oma õpitud tegevusi harjutada justnimelt selles keskkonnas, mille kaitsmise eest nad reaalselt vastutavad," ütles Kaitseliidu lõuna maakaitseringkonna pealik kolonelleitnant Raul Kütt. „Seetõttu tänan kõiki, kes on Kaitseliitu toetanud selle ajaloolise ettevõtmise õnnestumisse. Ma usun, et kõige nähtavam osa möödub nii osavõtjatele kui ka pealtvaatajatele ohutult ning loodan selle juures kohaliku elanikkonna mõistvale suhtumisele.“

Kaitseliidu lõuna maakaitseringkonna maakaitserühmade liikmed tegutsevad alates täna varahommikust kuni laupäeva pärastlõunani Tartu linnas erinevatel ringteedel, raudteejaama ümbruses ja erinevate linnaosade tänavatel. „Kindlasti ei tasu lahingvarustuses võitlejaid karta, see kõik on mõeldud selleks, et osalevad reservväelased saaksid harjutada oma esmast kriisi- ja sõjaaja ülesannet võimalikult realistlikes oludes,“ ütles kolonelleitnant Kütt.  

6.-7. oktoobrini kestev koostegevusharjutus on õppuse Ussisõnad kulminatsiooniks, kus maakaitseväelased lahendavad erinevaid mängulisi intsidente, kaitsevad objekte ja kontrollivad liiklust. Koostegevusharjutus toob kaasa ajutisi liikluskorraldus muudatusi: Ilmatsalu-, Viljandi-, Idaringtee ringil, Räpina maanteel, Ihaste silla lõunapoolses otsas ja Riia-Vaksali ristmiku viaduktil.

Ussisõnad on Eesti ajaloo suurim reservväelaste väljaõpetamisele keskenduv õppekogunemine, kuhu oodatakse reservväelasi, kes määrati 2022. aasta jooksul maakaitseüksuste koosseisu. Ussisõnade aktiivne tegevus toimub 8. oktoobrini maakaitseringkondades üle Eesti.

Viimati muudetud 06.10.2023