Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°
13°

Pallase galeriis avatakse uus näitus "Värv me ümber ja me sees. Talia, Alexander ja Heiliri"

Neoon kuubik Foto: Heiliri

1. veebruar 2022 / Neljapäevast, 3. veebruarist on galerii Pallas keldrikorrusel avatud Talia, Alexandri ja Heiliri ühisnäitus „Värv me ümber ja me sees”.

Väljapanekus olevate tööde jaoks on kunstnikud inspiratsiooni saanud eelkõige ümbritsevast maailmast. Näitus kutsub vaatajaid endaga teekonnale, kus võib kohata nii vana ja mõtlemapanevat, uut ja voolavat, veidrat ja esteetilist tunnet kulgemas ajas ja ruumis. Olevik on tulevik, elamise ilu ja valu. Vormiline võimalus, vaba või ahelais olemine. Just need mõtted iseloomustavad Talia, Alexandri ja Heiliri ühisnäituse jaoks sündinud loomingut.

Talia on maali- ja installatsioonikunstnik. Aastast 2017 Kõrgem Kunstikooli Pallase maaliosakonna tudeng, kes on täiendanud end Türgis Anadolu Ülikoolis ning esinenud mitmete isiku- ja grupinäitustega nii kodu- kui välismaal.

Alexandri loometeekond sai alguse mõned aastad tagasi, kui tekkis vajadus luua midagi kunstiliselt unikaalset. Eelnevalt rahvusliku puutööndusega kokkupuutununa soovis Alexander siiski enda loomingulist käekirja välja kujundada. Uute materjalidega katsetamine on teda tänaseks toonud 3D printimiseni ja miniatuursete stseenide loomiseni.

Heiliri Pallase skulptuuriosakonna vilistlasena on samuti kaasa teinud mitmetel isiku- ja ühisnäitustel. Olles mekkinud erinevaid loomingulisi valdkondi, võttis kunstnik suuna enda kogemustepagasit suurendada ja on asunud edasi õppima kunstiõpetajaks.

Talia CV: shorturl.at/tAZ56  & koduleht: https://www.instagram.com/triinu.talia/ Alexandri CV- koduleht: https://alexandersmodels.wixsite.com/artist

Heiliri CV- koduleht: https://heilirungi.wixsite.com/artist

Viimati muudetud 01.02.2022