Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Pallase tekstiil + mööbel rahvusvahelistel disainimessidel

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Nooruse pressiteade

Living roomi meeskond.

12. november 2019 / MESSX+. Galerii Noorus, Riia 11, Tartu. Näitus on avatud 13.–30.11.2019 T-L kell 11-18

Milleks valmistuvad Pallase tekstiilitudengid ja mööblitudengid igal sügisel? Mis on see, mis disainikoole oma väljapanekuga erialamessidel esinema kannustab? Näitus MESSX+ toob Pallase galeriisse Noorus kokku läbilõike tudengite töödest, mida on eksponeeritud rahvusvahelistel disainimessidel alates 2010. aastast.

Kümne aasta jooksul on Stockholmis rahvusvahelisel mööbli- ja valgustimessil kogemuse saanud ligikaudu 150 tekstiiliosakonna ja mööbliosakonna üliõpilast, samasse perioodi mahuvad ka esinemised Londoni disainimessil Tent London. Kaheksal korral on messil esitletud meeskonnatööna valminud disainilahendusi, mil toodetes on liidetud teadmisi nii tekstiili- kui mööblitehnoloogiast. ÖÖülikool, 8:TOOL, 5TUFF, Pühapäevatool/Fundaychair, RE-studio, LINK  - see on vaid osa märksõnadest, millega tudengid on Pallase disaini suunda tutvustanud. Veebruaris 2020 leiab Pallase projekti PIIR Stockholmi mööbli- ja valgustimessi Greenhouse paviljonist asukohaga C06:59.

Galeriis saab näha nii disainiprotsessi kui valminud prototüüpe, näituseruumis eksponeeritakse valikut messil esitletud toodetest läbi kümne aasta ning töötatakse välja 2020. aasta messiväljapanek.

Alates 11. novembrist messiprojektis osalevate tudengite intensiivne töötuba, mille jooksul taasluuakse varasemate väljapanekute essents ja ehitatakse üles 2020. aasta veebruaris Stockholmi mööbli- ja valgustimessi Greenhouse alal esitletava messiboksi esialgne versioon. Külastajatel on näituseruumis võimalus oma messiboks selleks väljapakutud vahendiga ka ise luua. Näituseruumis toimuvad Keret Altpere kureerimisel praktilised tunnid kooliõpilastele, mille juhendajateks on messiprojektis osalevad tudengid.
 
Näituse kuraatormeeskond: Aet Ollisaar, Jaak Roosi, Madis Liplap, Keret Altpere
Tekstiiliosakonna ja mööbliosakonna kolmanda kursuse üliõpilased: Anett Niine, Britta Mõttus, Kaidi Mikk, Liisi Tamm, Malle Soosaar, Mandi Puusepp-Kakko, Marge Allik, Mirjam Aan, Olivia Jõgi, Triin Aare

Lisainfo:
Aet Ollisaar
Kõrgem Kunstikool Pallas
Professor, tekstiiliosakonna juhataja
[email protected]
5067281

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Noorus
Riia 11, Tartu
T-L 11-18
Sissepääs tasuta
Facebook.com/GaleriiNoorus

Viimati muudetud 12.11.2019