Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Parim praktikant kutsehariduses on IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala õppur Andreas Tigasing

Tartu Kutsehariduskeskuse pressiteade

Paremal SMIT Võru kontori praktikajuhendaja Martin Morel, Tartu Kutsehariduskeskuse IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala õpilane ja parim praktikant Andreas Tigasing ning Tartu Kutsehariduskeskuse koolipoolne praktikajuhendaja Hellika Ivanov-Simson Foto: Tartu Kutsehariduskeskus

29. oktoober / Eile, 28. oktoobril tunnustas Eesti Tööandjate Keskliit parima praktikandi konkursi „Praktik Cum Laude“ võitjaid.

Parima kutseharidust omandava praktikandi tiitli võitis Andreas Tigasing, Tartu Kutsehariduskeskuse IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala õppur.

Oma praktika sooritas Andreas Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuses, mis tegeleb politsei, piirivalve ja päästeameti infosüsteemide haldusega. Võru kontoris läbitud praktika jooksul sai ta
tegeleda tarkvarade, prinditeenuse, võrguteenuste ja arvutitöökoha paigaldamise ja seadistamisega aga paigaldada k eritehnikaseadmeid ning hallata mobiiliseadmeid. Praktikajuhendaja Martin Morel kiitis Andrease  väga häid erialaoskusi aga ka tema kohusetundlikkust, motiveeritust ja koostöövalmidust. Suurepäraste tulemuste eest esitas SMIT Andrease Tööandjate Keskliidu korraldatud parima praktikandi konkursile, kus tänavu oli kokku 57 tiitlipretendenti.

Praktikakoha leidis Andreas kooli praktikajuhendaja Hellika Ivanov-Simsoni soovitusel ning see osutus väga heaks valikuks. „Enamus praktikaülesandeid oli võrguseadmete või arvutitöökoha seadmete vahetus ja dokumenteerimine. Alguses oli juhendamist rohkem vaja, aga pärast sain iseseisvalt hakkama.  See oli hea kogemus ning tegelikult tahaks ma peale kutsehariduskeskuse lõpetamist sinna tagasi tööle saada,“  loodab Andreas.

Vastne praktik cum laude on lõpetanud Põlvamaal Viluste põhikooli. „Ma olin arvutitega juba siis sõber, nii et esimene ja ainuke valik oli kandideerida Tartu Kutsehariduskeskusse IT-d õppima. Seni on koolis ka väga hästi läinud. Jäänud on teine praktikaperiood, mille raames tuleb mõne asutuse teenused pilve viia, see on selline pilveteenuste projekti praktika. Ja kevadel saab minu kolm aastat õppimist läbi, lõpetan kooli,“ märkis ta.

Eesti Tööandjate Keskliit korraldab konkurssi „Praktik cum Laude“ viiendat aastat. Kandidaate saavad konkursile esitada kõik tööandjad, kes soovivad oma silmapaistvaid praktikante esile tõsta. Žürii valib välja parimad kõrghariduse, kutsehariduse ja välistudengitest praktikandid, samuti pärjatakse parim töökohapõhise õppe vormis õppija.

„Praktika väärtustamine on aasta-aastalt tõusnud ja vaatamata koroonaajale, mis pani nii õppurid kui tööandjad keerulisse olukorda, esitati sel aastal konkursile rekordarv kandidaate,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson.

„Sel aastal on märgata trendi, et noored läbivad oma oskuste tõstmiseks lisaks õppekavas ettenähtule omal initsiatiivil ka täiendava praktika. Noored mõistavad, et tööturul edukas olemiseks on ise vaja näidata initsiatiivi. Tööandjate jaoks on selline areng tervitatav, nii leitakse üles kõige motiveeritumad tulevased töötajad,“ sõnas Entson.

Lisainfo:
Liivi Raudsepp
direktori asetäitja õppealal
liivi.raudsepp@khk.ee

 

Viimati muudetud 29.10.2020