Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Peaasi.ee kutsub võtma hingetõmbepausi

MTÜ Peaasjad pressiteade

Hingetõmbepaus

14. märts 2024 / Peaasi.ee kutsub rahvusvahelisel unepäeval, 15. märtsil kell 12.12 osa võtma üle-eestilisest hingetõmbepausist.

Pingelistes oludes unustame tihti enda jaoks aja maha võtta ning lihtsalt olla. Hingetõmbepaus on võimalus hetkeks peatuda ja lasta oma kehal ja meelel rahuneda. Rahulik olek on oluline, et suudaksime targalt tegutseda ning kogeda ka positiivseid emotsioone.

Facebooki hingetõmbepausi üritus.

Hingetõmbepaus on osa viienädalasest (11.03-14.04) vaimse tervise vitamiinikuurist, milles osaleb juba ligi 60 000 inimest enam kui 300-st organisatsioonist.

Viis vaimse tervise vitamiini on uni ja puhkamine, tasakaalustatud toitumine, meeldivate emotsioonide kogemine, liikumine ja head suhted. Igal nädalal keskendutakse ühele vaimse tervise vitamiinile ja jagatakse soovitusi, kuidas nende abil vaimset tervist tugevdada ja vaimse tervise tasakaalu parandada. Vitamiinikuuris saab osaleda nii üksi, perega, sõpradega, meeskonnaga, kui ka klassi või kooliga.

Vitamiinikuuri alguses saab täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on. Vaimse tervise vitamiinide testi saab teha siin: peaasi.ee/vaimse-tervise-vitamiinid/

Viimati muudetud 14.03.2024