Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Peaasi.ee tähistas 15. sünnipäeva konverentsiga

MTÜ Peaasjad pressiteade

9. oktoober 2023 / Peaasi.ee 15 tegutsemisaastale pühendatud konverentsil „Kas jätkuvalt pole hullu?“ keskenduti vaimse tervise raskuste ennetusvõimalustele koolis ja tööl ning vaimse tervise abi kättesaadavuse parandamisele.

„Psühhiaatriakliinikus töötades nägime igapäevaselt, kuidas lisaks vaimse tervise probleemile kannatasid patsiendid ja nende lähedased häbimärgistamise hirmu koorma all. See sundis otsima võimalusi, kuidas olukorda muuta, et inimesed ei peaks tundma valehäbi oma haiguse pärast,“ selgitas Peaasi.ee sünnilugu üks asutajatest, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

„Samuti ei olnud 15 aastat tagasi piisavalt eesti keeles kättesaadavat teaduspõhist vaimse tervise alast informatsiooni, mis oleks aidanud inimestel vaimse tervise raskusi mõista ja ka ennetada,“ lisas Anna-Kaisa Oidermaa.

„Kuigi me oleme viimastel aastatel teinud jõudsaid samme vaimse terviste teenuste kättesaadavuse parandamiseks, siis nii nagu Põhjamaades, ilmneb ka meil, et küsimus ei ole vaid teenustes. Meie vaimset tervist mõjutavad üldised ühiskondlikud ootused,“ selgitas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo konverentsil ning lisas „Soovin Peaasi.ee-le jätkuvat uudishimu ja et teis säiliks tahtmine leida vastuseid kõige keerulisematele küsimustele ning orienteeruda sarnastes padrikutes nagu siis, kui 15 aastat tagasi alustasite.“

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020. aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Viimati muudetud 09.10.2023