Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Peaasi.ee üleskutse: esita rõõmu toova ja rõõmu loova õpetaja kandidaat

MTÜ Peaasjad pressiteade

2. aprill 2024 / Peaasi.ee soovib vaimse tervise vitamiinikuuri raames tunnustada õpetajat, kes on silma paistnud oskusega olla julgustav ja rõõmsameelne ning aidanud sellega kaasa toetava õpi- ja töökeskkonna kujundamisele.

Rõõmu toova ja rõõmu loova õpetaja kandidaate oodatakse 14. aprillini: https://peaasi.ee/roomu-loov-opetaja/

„Julgustav ja elujaatav õpetaja võib oma tegevuse ja sõnadega aidata vähendada õpilaste stressitaset ja suurendada koolirõõmu. Kui õpilased tunnevad, et õpetaja on toetav ja mõistev ning suhtub neisse positiivselt ka raskustega silmitsi seistes, saavad nad tõhusamalt toime tulla pingutust nõudvate olukordadega ja õppimisprotsess muutub nauditavamaks,” rääkis Peaasi.ee haridusvaldkonna juht Marit Kannelmäe-Geerts. “Sama kehtib ka kollektiivis, hoidev ja tunnustav keskkond toidab ja liidab meid nii heas kui ka halvas”.

Rõõmu toov ja rõõmu loov õpetaja kuulutatakse välja vaimse tervise vitamiinikuuri järel, aprilli keskel.

Vaimse tervise vitamiinikuuri kestel keskendutakse ühele vaimse tervise vitamiinile ja jagatakse soovitusi, kuidas nende abil vaimset tervist tugevdada ja vaimse tervise tasakaalu parandada. Viis vaimse tervise vitamiini on uni ja puhkamine, tasakaalustatud toitumine, meeldivate emotsioonide kogemine, liikumine ja head suhted. Vitamiinikuuris saab osaleda nii üksi, perega, sõpradega, meeskonnaga, kui ka klassi või kooliga.

Vitamiinikuuri jooksul saab täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on. Vaimse tervise vitamiinide testi saab teha siin: peaasi.ee/vaimse-tervise-vitamiinid/

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuur toimub viiendat korda ja seda rahastab Tervisekassa.

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Viimati muudetud 02.04.2024