Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Priit Strandberg otsib laulu- ja tantsupeole pühendatud lavastuses õnne tähendust

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Lavastaja Priit Strandberg "Mul kõige armsam" proovis Raadi järve kaldal. Foto: Evelin Lumi

23. mai 2024 / Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo nädalal, 20. ja 21. juunil lavastub Eesti Rahva Muuseumi külje all Raadi järve kaldal Priit Strandbergi kontsertlavastus "Mul kõige armsam".

Lavastuse idee sai alguse mõttetalgutest õnne ja rõõmu teemal. Nende sõnade tähenduse üle juurdleb ka Tartu laulupidu, mille ideekavandist ja ilusast sõnapaarist kontsertlavastus tasapisi sirgus. 

"Loo keskmesse sai õnn kui tähenduste virvendus elus. Kui asjal või inimesel meie elus on tähendus, teeb see õnnelikuks. Inimesena loome ja vajame tähendusi ning soovime ka teistele midagi tähendada, sest tähendus on tähtis. Eriline tähendus on kõigel, mis sirab kaugel, teisel kaldal, rohelisemal rohul, salapäraselt kättesaamatus kauguses," sõnas Strandberg.

Lavastaja Priit Strandberg, dramaturgid Helo Kaplinski ning Elo Kaalep ja muusikaline juht Küllike Joosing on nüüdseks lavastuse ja teksti kallal töötanud üle aasta. Viimaks hakkab lugu valmis saama ning juba käib ka visa harjutamine Eesti Rahva Muuseumi ümbruses, mis pakub palju mänguruumi.

Asukohaks sai muuseumi väliala valitud just "teisel kaldal" kujundi tõttu, mistõttu otsiti paika, kus oleks teine kallas ka reaalselt olemas ja nähtav. "Lähtusime vanasõnast "teisel kaldal on rohi alati rohelisem" ning Raadi järv pakub selleks maalilist vaatepilti. Samuti on meile oluline mängita lugu tähistaeva all. Me teame, et jaanipäeva ajal tähti näha on haruldus, ent õige atmosfääri loomiseks on lai taevalaotus väga oluline", kirjeldas lavastaja.

Strandberg lisas sedagi, et lavastuses kasutatakse vaid loomulikku valgust – päikeseloojangut, küünlaid ja tulukesi. Sestap algavad etendused kell 21, et järvel avaneks sulnis ja maagiline atmosfäär.

Kontsertlavastuses osaleb ligi 200-liikmeline koor, näitlejad Linda Porkanen ja Kristjan Üksküla ning Jakobi Mäe Teatristuudio õpilased. Kõlavad Veljo Tormise, Tuudur Vettiku, Tõnu Kõrvitsa, Pärt Uusbergi, Eriks Ešenvaldsi, Urmas Sisaski ja Hain Hõlpuse teosed. Piletid leiab Piletilevist.
 

Viimati muudetud 23.05.2024