Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Profijalgpalluri Karol Metsa spordivarustus jõudis spordimuuseumisse

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

FC St. Pauli keskkaitsja Karol Metsa mänguvarustus Foto: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

7. juuni 2024 / Tänasest on võimalik Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit külastades tutvuda Karol Metsa mänguvarustusega. Jalgpalluri spordivarustust saab ilma piletita näha spordimuuseumi üldalal suvistel lahtiolekuaegadel.

2023. aastal Eesti parimaks jalgpalluriks valitud rahvuskoondise ning FC St. Pauli keskkaitsja Karol Metsa mänguvarustust saab alates tänasest, 7. juunist näha Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis. Hiljuti oma koduklubiga Saksamaa jalgpalli esiliigas ehk 2. Bundesligas meistriks kroonitud jalgpallur on spordimuuseumile väljapanemiseks andnud mitmeid riideesemeid, mida ta on läbi klubihooaja kandnud, aga näha saab ka 2. Bundesliga 2023/24 hooaja võidumedalit – tõenäoliselt ainsat, mille Eesti väljakumängijad on võitnud Euroopa viie juhtiva jalgpallimaa (Saksa, Inglise, Prantsuse, Hispaania, Itaalia) kahes kõrgeimas liigasarjas läbi aegade.

Eksponeeritav valik keskendub Karol Metsa muljetavaldavale hooajale St. Pauli meeskonna ridades ning rõhutab tema olulist panust meeskonna edusse. „Mets tõstis oma hea mänguga klubi Bundesligasse ja on välja teeninud ka koha seal mängida. Ta oli lõppenud hooajal St. Pauli üks põhilisi mängumehi ning nüüd saab tema igapäevaste tegemiste ja pühendumise viljadega tutvuda eriti lähedalt,“ lisas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kuraator Rait Männik.

Lisainfo:
Rait Männik
kuraator
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
+372 730 0770 | [email protected]
www.spordimuuseum.ee

Viimati muudetud 07.06.2024