Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Programmeerimisvõistlus Robocode kutsub töötuppa

18. märts / Sel aastal esimest korda toimuv programmeerimisvõistlus Robocode 2019 kutsub teisipäeval, 26. märtsil kell 18 tutvustavasse töötuppa.

Võistlusel Robocode 2019 on osalejatel võimalik Javas võistu programmeerida. Robocode põhimõte on lihtne. Võistlejatel tuleb Javas programmeerida virtuaalsele võistlusmasinale (tank) algoritm, mis paneb tanki vastase eest hoiduma ja vastast võitma. 11. mail toimub Aparaaditehase armastuse saalis lõppvõistlus, kus eelnevalt programmeeritud tankid peavad pidama üks ühe vastu lahinguid kuni selgub võitja. Lõppvõistlusele on oodatud ka kõik kaasaelajad ja pealtvaatajad.

Lisaks võistkondade vahelisele võistlusele on tegemist ka kahe ülikooli - TalTech ja TÜ - vahelise võistlusega.  Võistlusel võivad osaleda kõik huvilised, kuid vähemalt üks võistkonna liige peab olema ühest nimetatud ülikoolist. Selle alusel määratakse, millist ülikooli võistkond esindab.

Huvilised saavad Robocode keskkonna ja võistluse reeglitega täpsemalt tutvuda 26. märtsil kell 18.00 Ülikooli 17 (Paabel) toimuval ettevalmistaval töötoal. Lisaks on võimalik kohapeal leida ka võistkonnakaaslasi, sest lubatud on osaleda nii üksi kui võistkonnaga, mille suurus on kuni 5 liiget. Samalaadne tutvustav töötuba toimub ka Tallinnas (21. märtsil kell 17.30 Akadeemia tee 15a).

"Robocode võistluse mõte tekkis sellest, et sellised puhtalt programmeerimisoskusele suunatud võistlused täna puuduvad. Samuti õpivad nii Tallinna ja Tartu progejad üksteist tundma ja saavad igikestvas kahe ülikooli konkurentsis omavahel mõõtu võtta,” sõnas võistluse idee autor ja üks korraldaja, TÜ informaatika üliõpilane Tõnis Hendrik Hlebnikov. “Meil on hea meel, et Piksel OÜ tuli meile sponsoriks ja pani võitjale välja 600-eurose auhinna. Enne suve algust kulub kindlasti väike lisaraha ära."

Võistlust korraldavad koostöös kahe ülikooli IT-tudengite esindusorganisatsioonid - MITS ja ITÜK.

Lisainfo:
Tõnis Hendrik Hlebnikov (tonis.hlebnikov@gmail.com, 5128180)
Kairit Peekman (kairit.peekman@gmail.com, 5250644)

Viimati muudetud 18.03.2019