Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Raamatukogupäevad tulevad ka tänavu

Tartu Oskar Lutsu nim Linnaraamatukogu pressiteade

plakat

19. oktoober / Üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“ toimuvad nagu ikka 20. -30. oktoobrini.

Ka Tartu Linnaraamatukogu kutsub oma lugejaid põnevatele kohtumistele nii raamatukogus kui ka virtuaalruumis. Kavaga  saab tutvuda: www.luts.ee (lisatud ka kirjale).

Lugejatega tuleb kohtuma Valdur Mikita, kirjaniku ja maailmaränduri Susan Luitsaluga ajab juttu ajakirjanik Liis Seljamaa, filmimuusika kontserdiga avab näituse „Filmikaadrid margialbumis“ Virumaa filatelist Samuel Golumb. Loodusõhtu külaline Peep Männil teab, kui head või halvad on meil inimeste suhted karude, huntide ja rebastega. Harukogudes kuulevad huvilised reisijutte Kosovost, Valgevenest ja kodusest šokeerivast Ida-Virumaast. Raamatukogupäevade ajal toimub ka kaks kirjanduskohvikut, kus üheskoos saavad loetud raamatu üle arutleda kõik huvilised.

Toimuvatest sündmustest on veebi vahendusel otseülekandena võimalik jälgida vestlust Kultuurkapitali kirjandusauhinnale nomineeritud romaani „Ka naabrid nutavad“  ja kahe Petrone Prindi „Minu…“ sarja raamatu autori Susan Luitsaluga 22. oktoobril kell 18.

Otseülekanne veebi tehakse samuti loodusõhtust „Inimeste ja kiskjate suhted“, mille külaline on ulukiuurija Peep Männil (26. oktoobril kell 17.30) ning kohtumisõhtust „Reisijuhina Valgevenes“, mille külaline on Kristi Tuisk (28. oktoobril kell 17). Vajalikud lingid on raamatukogupäevade kavas sündmuse juures.

Lisaks toimuvad raamatukogupäevade raames ka raamatukoguhoidjate erialased kohtumised ning võisteldakse omavahel nii mälumängus kui ka infootsingus. Digikultuuri teema-aastale kohaselt toimuvad võistlused tänavu virtuaalkeskkonnas.

Viimati muudetud 19.10.2020