Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Rahvusvaheline tekstiilitudengite näituseprojekt MAPPING jõuab Tartusse

Galerii Pallas pressiteade

Pallase tudeng Liisa Hanvere koos oma teosega näituse MAPPING avamisel Corkis. Foto: Aet Ollisaar

29. november 2023 / 29. novembril kell 17 avatakse galeriis Pallas rahvusvaheline tekstiilikunsti projekt MAPPING. Nelja kõrgkooli ühendav tekstiilitudengite väljapanek jõudis lirimaalt Leedu kaudu Tartusse, näitusel tõlgendavad autorid teemat läbi erinevate vaatenurkade.

MAPPING on rahvusvaheline projekt, mille käigus loodud teosed on inspireeritud kaartide, diagrammide, võrgustike ja süsteemide visuaalsest keelest ning elu jooksul kogetud piiridest, ajaloost, keskkondadest ja erinevatest struktuuridest.

Aastat läbiv projekt MAPPING on märk kõrgkoolide järjepidevast koostööst, ühiseid näitusi on korraldatud alates 2017. aastast. Seekordsel näitusel osalevad neli kunsti- ja disainikõrgkooli: Pallas, MTU Crawford College of Art and Design (Iirimaa), Vilnius Academy of Arts, Kaunas Faculty (Leedu) ning National University of Arts Bucharest (Rumeenia), iga osalevat kõrgkooli esindab näitusel kolm tööd.

Näitused on üks osa Corkis asuva MTU Crawfordi kunsti- ja disainikooli korraldatavast rahvusvahelisest sümpoosionist MAKE, mille teemaks oli 2023. aastal „Making and Place“. Näituseprojektide idee algataja on MTU Crawfordi kunsti- ja disainikooli tekstiiliõppejõud Pamela Hardesty.

Osalejad: Bianca Comnea, Lynn O Donovan Smith, Liisa Hanvere, Olga Hoch, Brigita Kasemets, Emma Lynch, Aiseling Noone, Ineta Ignataviciute, Gertruda Rumzyte, Ligija Žilinskiene, Ioana Tepsan ja 32 MTU Crawford College of Art and Design üliõpilast ühistööga.

Projekti juhtisid:

CORK: Pamela Hardesty, kaunite kunstide ja tarbekunsti lektor
TARTU: Aet Ollisaar, professor, osakonna juhataja, tekstiiliosakond
KAUNAS: Monika Žaltauskaitė Grašienė, kaasprofessor, tekstiilikunsti magistriprogrammi juht
BUCHAREST:  Anna-Mária Orbán, PhD, lektor
Näituse kujundus galeriis Pallas: Madis Liplap
Graafiline kujundus Marju Roos
Näitus on leidnud äramärkimist Iirimaa kunstiajakirjas Irish Arts Review.
Projekti toimumist toetas Erasmuse õpirände programm ja Eesti Kultuurkapital.

Rahvusvaheline tekstiilitudengite näituseprojekt MAPPING jääb galeriis Pallas avatuks 6. jaanuarini 2024.

Viimati muudetud 29.11.2023