Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Rahvusvahelisel tantsupäeval anti Vanemuise balletitrupi liikmele välja esmakordne tantsuauhind

Teater Vanemuine pressiteade

Rahvusvahelisel tantsupäeval anti Vanemuise balletitrupi liikmele välja esmakordne tantsuauhind Foto: Rünno Lahesoo

2. mai 2023 / 29. aprillil tähistasid Vanemuise ballett ja Eesti Rahvusballett rahvusvahelist tantsupäeva ühise galaõhtuga Tallinnas. Galaõhtu lõpuosas anti esmakordselt tantsuauhind Vanemuise teatri balletitrupi liikmele Emily Wardile. Auhinnaga kaasneva stipendiumi ning graveeringuga kingituse toetaja on Goldtime.

29. aprillil tähistasid Vanemuise ballett ja Eesti Rahvusballett rahvusvahelist tantsupäeva ühise galaõhtuga Tallinnas. Galaõhtu lõpuosas anti esmakordselt tantsuauhind Vanemuise teatri balletitrupi liikmele Emily Wardile. Auhinnaga kaasneva stipendiumi ning graveeringuga kingituse toetaja on Goldtime.
 
Tunnustuse pälvinud Emily Ward on Vanemuise teatri balletitrupi liige aastast 2014. Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas ütles, et nende üheksa aasta vältel on Emily areng olnud tähelepanuväärne.
 
"Ta on tantsija, kes süveneb rolli nii dramaturgilist joont jälgides kui ka tehnilist poolt pedantselt lihvides. Emilyle sobivad dramaatilised rollid nagu Kuninganna "Luikede järves" või Tatjana "Oneginis". Samas on tal ka teine, efektne ja kirglik pool, mis võimaldab tal tantsida erinevates stiilides ja eripalgelist koreograafiat," jagas Tommingas laureaadi kiituseks.
 
Pühapäeva, 30. aprilli õhtul toimub rahvusvahelise tantsupäeva gala Tartus Vanemuise teatris, kus ühisel laval tantsib 199-aastane Eesti ballett – 105aastane Eesti Rahvusballett ja 94-aastane Vanemuise ballett.

Lisainfo:

Virge Ratasepp
Vanemuise teatri kommunikatsioonijuht
[email protected] | 5815 5392

Viimati muudetud 02.05.2023