Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Rattaringluse teenust pakkuva ettevõtte makseraskused võivad tuua katkestusi rattaringluse töös

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu rattaringluse rattad parklas Foto: Ketlin Lääts

20. aprill 2023 / Koostöös Tartu Linnatranspordiga rattaringluse teenust pakkuv Kanada ettevõte Bewegen Technologies Inc. on majandusraskustes ja soovib linnaga sõlmitud kehtivast lepingust taganeda.

Bewegen Technologies Inc. on Tartu linnale tarninud rattaringluse rattad ja laadimisdokid ning pakub ka rattaringluse infosüsteemi hooldus- ja arendusteenust, ilma milleta rattaringlus igapäevaselt toimida ei saa. Ettevõtte suhtes on Kanadas algatatud saneerimismenetlus, mille käigus on Bewegen teinud Tartu linnale ettepaneku kehtivate lepingute lõpetamiseks ning uutel tingimustel lepingu sõlmimiseks. Pakutud tingimusi ei ole linnal Eesti seaduste kohaselt võimalik aktsepteerida. Kehtiv leping kestab 2024. aasta juunini.

Linn on pidanud Bewegeniga läbirääkimisi koostöö jätkamiseks, kuid kahjuks ei saa hetkel välistada ka olukorda, kus Bewegen Technologies Inc. otsustab kehtivaid lepinguid mitte austada ja rattaringluse teenuse pakkumisest õigusvastaselt ja ühepoolselt loobuda. Samuti võib Bewegeni algatatud saneerimismenetlus kasvada üle pankrotimenetluseks ja siis lõpetatakse linnaga sõlmitud lepingud pankrotimenetluse käigus. Mõlemal juhul on võimalik ka Tartu rattaringluse teenuse lühiajaline katkemine.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et rattaringluse jätkuv toimimine on Tartu jaoks väga oluline ning see jääb Tartusse hoolimata Bewegeni edasisest tegevusest. „Oleme suhelnud Bewegeni esindajatega ning püüdnud leida võimalusi koostöö jätkamiseks vähemalt kehtiva lepingu lõpuni. Oleme aga valmistunud ka selleks, et Bewegen tõesti lõpetab linnale teenuse pakkumise. Tartu jätkab rattaringluse teenuse pakkumist ka siis, kui Bewegen ei ole enam linna koostööpartner,“ ütles Tamm. 

Tartu linn otsib lahendusi rattaringluse teenuse jätkumiseks viisil, mis toob kaasa võimalikult vähe ebamugavusi rattaringluse kasutajate jaoks. Seda nii koostöös praeguse lepingupartneriga kui ka pärast senise koostöö lõppemist.  

Tartu linn vabandab võimalike ebamugavuste eest ja teeb kõik endast oleneva, et teenuse katkemist vältida või tagada selle võimalikult kiire taastumine.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 20.04.2023