Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Reedel taasavatakse puhastatud Supilinna tiik

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Supilinna tiik oma täies uhkuses pärast puhastustöid Foto: Hendrik Kuusk

25. aprill 2024 / Möödunud sügisel ja talvel puhastati Supilinna tiik põhjalikult setetest ja liigselt vohavast taimestikust. Supilinna päevadel toimub korrastatud tiigi sümboolne avamine koos matkaradade tutvustusega.

Konnad ei ole ametlikku avamist ootama jäänud ning juba on tiigis kohata kahepaikseid ning nende kudu. Taasavamise üritusel ütlevad tervitussõnad Tartu abilinnapea Raimond Tamm ja Supilinna päevade peakorraldaja Helen Hiiemaa. Järgnevad põnevad lood tiigist ja selle elanikest. Tartu ülikooli märgalade ökoloogia teadur Elin Soomets-Alver tutvustab tiigi elustikku ning Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia harrastusteaduse ekspert Veljo Runnel teeb ülevaate Tartu ROHEringi projekti osana valminud Supilinna virtuaalsest matkarajast. Seejärel läbitakse koos uus matkarada ja tutvutakse rajale jääva loodusega.

Tiigi ja matkaradade avamine toimub 26. aprillil kell 18 Supilinna tiigi kesklinna poolsel kaldal (Kauna tänava ja jõeäärse allee ristis).

Supilinna tiik on oluline elupaik kahepaiksetele, sealhulgas looduskaitsealustele liikidele –rohukonnale ja tiigikonnale. Veekogu on oluline toitumiskoht ka nahkhiirtele ning lindudele ning loomulikult omab tiik suurt väärtust ka Supilinna elanikele ja teistele jõe ääres liikujatele. 

Puhastustööde käigus puhastati tiik setetest ja liigselt vohavast taimestikust ning täideti taas veega. Veekogu jäi seejuures madalaveeliseks, kahepaiksetele sobivaks elupaigaks. Ilmade soodsamaks muutudes lõpetatakse veel kallaste haljastustööd, mille käigus külvatakse sobivate kohalike taimede seemneid, mis aitavad taastada väärtuslikku elukeskkonda selle loomulikul kujul. 

Supilinna tiigi puhastas OÜ Nivoo ning tiigi elukeskkonna parandamine toimus Tartu linna ja Euroopa Liidu LIFE projekti Tartu ROHEring kaasrahastusel.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 25.04.2024