Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
17°

Restoranikuu "Maitsev Tartu" parimad olid Polpo ja JOP

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

toit

6. märts / Maitseelamuste kuu parimaks erimenüüks hinnati restorani Polpo eripakkumine ja külastajate lemmik oli JOP.

Tartus toimunud maitseelamuste kuu „Maitsev Tartu“ parimaks erimenüüks hindas žürii restorani Polpo kolmekäigulise eripakkumise ja külastajate lemmiku erikategoorias osutus kõige kõrgemini hinnatuks kohvik-resto JOP Antonius.

1.–28. veebruarini toimus Tartus restoranikuu „Maitsev Tartu“, mille käigus pakkusid 14 Tartu restorani uusi maitseelamusi. Erimenüüd maitses ligi 10 000 toidunautlejat.

Sellel aastal maitses ja hindas kõiki menüüsid kolmeliikmeline žürii, kes selgitas välja selle aasta parima erimenüü. Parimaks hinnati restoran Polpo. Lisakategoorias selgusid ka parim eelroog, mis kuulub samuti Polpole, parim pearoog oli Meat Marketis ja parim dessert restoranis Dorpat.

Žüriisse kuulusid toitlustusspetsialist Viivi Irs, Tartumaa Põllumeeste Liidu juht ja gurmaan Jaan Sõrra, toidublogija Liisi Laanemäe. Lisaks maitseelamustele hinnati ka teenindust ja restoranide miljööd.

Toidunautlejad said samuti hinnata restoranide pingutusi ja selgitasid välja külastajate lemmiku, milleks sai kohvik-resto JOP Antonius. Oma hinnangu sai anda kodulehel www.maitsevtartu.ee vastava restorani juures oleval hindamisskaalal.

Hinnangud  uutele maitseelamustele olid ka sellel aastal väga positiivsed, nii et võitjad selgus taaskord ülimalt pingelises konkurentsis.  Märkimist väärib, et restoranide kliendid hindasid kõiki projektis osalevaid restorane väga kõrgete hinnetega.                                                                    

Projektis osalesid Atlantis, Cafe Truffe, Chez André, Dorpat, Eduard Vilde lokaal, Entri, JOP, Meat Market, Pierre, Polpo, UmbRoht, Villa Margaretha, Werner ja YliCool. Kõik restoranid pakkusid lisaks oma tavamenüüle sõbraliku hinnaga (19 eurot) kolmekäigulist erimenüüd eesmärgiga pakkuda uusi ja põnevaid maitseelamusi.

Maitsev Tartu toimus tänavu kolmandat korda.

Maitsva Tartu koduleht: http://www.maitsevtartu.ee
Polpo erimenüü : http://www.maitsevtartu.ee/soogikohad/polpo/

Lisainfo: Marilin Kroon, Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse osakonna ettevõtluse arengu spetsialist, tel 7361 194, 512 4634.

 

 

Viimati muudetud 07.03.2017