Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Sel reedel avatakse kaasava eelarve toel valminud Aparaaditehase Taskupark

MTÜ Aparaaditehas pressiteade

Taskupark

14. juuni / 2016. aasta Tartu kaasava eelarve hääletusel osalenud Aparaaditehase Taskupargi projekt sai kokku 973 linnakodaniku toetuse, millega kaasnes 75 000 euro suurune rahastus.

Kohe pärast võidu selgumist alanud projekteerimis- ja ehitustööd jõuavad sel nädalal finaalini ja Kastani-Vaksali piirkonna esimene avalik park avatakse pidulikult reedel, 16. juunil, kell 18.00.

Taskupargi muudab omapäraseks tema ajalooline taust ja asukoht - endise tehasehoovina oli tegemist tööstusmaastikuga, mis on tänaseks saanud täiesti uue näo. Lisaks erinevatele kõvakatetele on Taskupargis olulisel kohal rohelus - leidub nii murukatet ja teisaldatavaid peenrakaste, hoovi istutatakse viljapuud ning juba on koha leidnud kasvuhoone. Külastajaid ootab palju erinevaid tasapindu istumiseks ja pinksilauad aktiivseks tegevuseks. Väiksemate rõõmuks on Taskupargis liivakastikompleks ja tehislombid.

Aparaaditehase Taskupargi projekteerisid Kino maastikuarhitektid, sadeveesüsteemi rajas Silame Ehitus OÜ ja pargi ehitas Kivipartner OÜ.

Taskupargi avamisel lõigatakse linnajuhtide ja Aparaaditehase esindajate poolt läbi sümboolne piire, misjärel istutatakse üheskoos viimased puud. Eeskava lõpetab ansambli pUULUUp esinemine hoovilavalt. Tehase poolt pakutakse külalistele kergeid suupisteid, avatud on restoranide Karritehas, Trikster Tihane, Aparaat ja MyItaly terrassid.

Aparaaditehase Taskupargi programm jätkub juba laupäeval, 17. juunil, järjekordse Müürilille täikaga.

Aparaaditehase taskupargi pilt: www.frotee.net/taskupark.png 
Aparaaditehase Taskupargi avamise FB-event: www.facebook.com/events/348554325561229
Müürilille täika FB-event: www.facebook.com/events/303882093369998

Lisainfo:
Erki Pruul
Aparaaditehase tegevjuht
erki@aparaaditehas.ee
+37256674704
www.aparaaditehas.ee

Viimati muudetud 14.06.2017