Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Selgusid 2024. aasta Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise projektikonkursi otsused

Eesti Teadusagentuuri pressiteade

22. aprill 2024 / Huvi teaduse populariseerimise vastu on Eestis jätkuvalt kõrge, mida tõestab märkimisväärne projektikonkursile kandideerimine.

Sel aastal toetatakse 26 projekti kogumahus 224 436 eurot. Konkursile laekus 90 taotlust ja eelarve märgiti üle lausa viiekordselt, mis kinnitab, et Eestis on suur huvi tegevuste vastu, mis kinnistavad teaduse olulist rolli meie ühiskonnas ja aitab seda teha kõikidele mõistetavaks.

„Teadus peab arenema, sest sellega käsikäes areneme meie ise. Miski ei aita sellele rohkem kaasa, kui ühiskonna suur huvi ning usaldus teaduse vastu. Näiteks vajab palju tähelepanu loodus- ja täppisteaduste valdkond, millel põhineb meie tänapäevane mugav tehnoloogiast pungil maailm. Seda enam on mul hea meel et huvi nende teemade populariseerimise vastu on nõnda üüratu,“ ütles projektikonkursi komisjoni esinaine Annely Allik.

Ta lisas, et tähtsad on tegevused, mis on suunatud noortele, sest see aitab teaduslikku maailmapilti kujundada juba maast madalast.

Sel aastal said rahastuse näiteks: Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiaasutuse projekt „Tuleviku tegijate avastusõpe, tehnika- ja tehnoloogialaborid ning innovatsioonipäev Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskuses“; Eesti Inseneride Liidu inseneri infopäeva rändürituse töötubade populariseerimine; lasteraamat „Laps küsib, teadlane vastab“.

Kõikide rahastavate projektide nimekirja leiab Eesti Teadusagentuuri kodulehelt.

Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Viimati muudetud 22.04.2024