Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

“Siin on turvaline” märgis uueneb ja laieneb kogu Lõuna-Eestisse

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Välikohvik Foto: Evelin Lumi

2. juuni 2021 / Tartu ja Lõuna-Eesti turismiettevõtted saavad nüüdsest liituda hea tahte kokkuleppega, mis annab õiguse kasutada tarbijamärgist “Siin on turvaline”. Märgise väljastamist koordineerivad Visit Tartu ja Lõuna-Eesti Turismiklaster.

Eelmisel suvel Pärnu ja Tartu poolt algatatud turvalise märgise projekt on tänaseks EASi eestvedamisel laienenud üle kogu Eesti. Uuendustega on ühtlustatud nii märgise välimust kui ka väljastamise tingimusi ja seetõttu oodatakse märgist uuendama ka neid ettevõtteid, kes eelmisel aastal Tartu märgisega juba liitusid. Üle-eestilise märgise peamine eesmärk on tõsta külastajate turvatunnet ning läbi selle aidata turismil kiiremini kriisist taastuda.

“Võimalikult kiireks kriisist taastumiseks on oluline tagada külastaja igakülgne turvalisus. Uutes oludes tähendab see suuresti just viiruse leviku tõkestamist, mis on eriti oluline väliskülastajale, kes kohalike oludega nii hästi kursis ei ole,” rääkis Tartu linna turundusjuht ja Tartumaa Turismi juhataja Helen Kalberg. “Kuna tegemist on üle-eestiliselt prioriteetse valdkonnaga, tõstetakse kokkuleppega liitunud ettevõtjaid Visit Estonia turundustegevustes ka eraldi esile,” lisas ta. 

Märgisega liitumiseks tuleb ettevõtjal sõlmida hea tahte kokkulepe, millega ettevõtja kinnitab, et täidab kõiki Terviseameti poolt ette nähtud juhiseid. Lisaks tuleb tutvuda teemat tutvustava veebiseminariga ning lisada märgi sisu selgitav info koos viitega visittartu.com või visitsouthestonia.com lehele, kus on lõpptarbija jaoks välja toodud hea tahte kokkuleppe sisu. Vastavalt asukohale saab ettevõtja valida kas Tartu või Lõuna-Eesti märgise vahel. Kokkuleppe allkirjastanud teenusepakkujale väljastatakse ingliskeelne kleebismärk Tartu Külastuskeskuses (Raekoja plats 1a) või lähtuvalt kokkuleppest ettevõtjaga. Fail digikanalite jaoks edastatakse e-posti teel.

Visit Tartu ja Lõuna-Eesti Turismiklastri tegevused on koondunud sihtasutusse Tartumaa Turism, mis erinevate suundadena tegeleb Tartumaa ja Lõuna-Eesti kui turismisihtkohtade turunduse ja arendusega nii sise- kui ka välisturgudel. Käesoleval aastal tegevust alustanud Lõuna-Eesti Turismiklastrisse on koondunud nii piirkonna ettevõtjad, võrgustikud kui ka turismiarendusorganisatsioonid. 

EAS_Turismimärgis_VISIT_SOUTH-ESTONIA_rgb_ENG.png

Lisainfo:
https://visittartu.com/et/siin-on-turvaline  
https://visitsouthestonia.com/siin-on-turvaline/ 

Elis Luik, Lõuna-Eesti Turismiklaster
Tel. 5883 6121, Elis.Luik@visittartu.com

Helen Kalberg, Tartu Linnavalitsus/ SA Tartumaa Turism
Tel. 5133929, Helen.Kalberg@tartu.ee

Viimati muudetud 02.06.2021