Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERMis tähistatakse sel laupäeval Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontserdi, näitusetuuridega ja mänguga

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Eesti Vabariigi 105. aastapäeva tähistamine mullu ERMis Foto: Arp Karm

21. veebruar 2024 / Sel laupäeval, 24. veebruaril ootab Eesti Rahva Muuseum (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs) kõiki tähistama Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontserdi, näitusetuuridega ja lipuotsimise mänguga lastele. Pidupäeva programm on kõigile tasuta.

ERMi uksed on 24. veebruaril avatud tavapäraselt kl 10–18 ning Eesti püsinäitusele „Kohtumised“ pääseb pidupäeva puhul tasuta.

Kl 12 ja 13 toimuvad tuurid püsinäitusel „Kohtumised“ ning kl 15.30 avatud hoidla näitusel „Praktiline ilu“. Kl 12–15 on lastel võimalik osa võtta lipuotsimise mängust.

Näitusetuuridel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine ERMi kodulehel. Lisainfo: www.erm.ee/et/events/ev106

Kl 14 algab muuseumi silla-alal Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud kontsert „See Eestimaa on jäetud Sulle“. Laval on Jalmar Vabarna ning E STuudio koorid ja tantsijad dirigendi ja kontserdi kunstilise juhi, Külli Lokko juhatusel. 

Esitusele tuleb Pärt Uusbergi, Rasmus Puuri, Mari Jürjensi, Mari Kalkuni, Veljo Tormise ning Kaarel Tamra ja Aapo Ilvese looming, lisaks pärimusmuusika Jalmar Vabarna esituses.

Kontserdi otseülekannet on võimalik vaadata ERMi kodulehel: www.erm.ee/EV106

Muuseumi B-osas on avatud uus suurnäitus „Kellele kuulub öö?“, kus saab kogeda nii mineviku kui ka oleviku linnaööd. Sissepääs näitusepiletiga.

Avatud on restoran Pööripäev ning B-poolel öönäituse külastajaile lokaal Pööriöö.

Viimati muudetud 21.02.2024