Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Täiskasvanud õppija nädala sündmused Tartus ja Tartumaal

Tartu Rahvaülikooli pressiteade

18. oktoober / 19.–26. oktoobril toimub traditsiooniline täiskasvanud õppija nädal (TÕN).

Nädala jooksul toimuvad erinevates Eestimaa paigus arvukalt täiskasvanuharidust populariseerivaid ning õppimisvõimalusi tutvustavaid tegevusi.

Nagu igal aastal, on ka sel korral täiskasvanud õppija nädala kava Tartus ja Tartumaal väga tihe ja põnev. Osaleda saab mitmetes huvitavates töötubades ja koolitustel, kuulata loenguid harivatel teemadel. Suurt rõhku on sel aastal pandud nutioskuste arendamisele ja mitmetele arvutialastele koolitustele, huvilistele pakutakse nii praktilist individuaalõpet kui ka mitmeid erinevaid õpitubasid. Mitmekülgseid arvutialaseid koolitusi pakub Tartu Linnaraamatukogu, kelle ürituste hulgast leiab aga muudki põnevat.

Üritusi korraldatakse palju ja väga erinevatel teemadel. Nii saab näiteks osaleda käsitöö- või kunstitöötoas, õppida hoidiseid valmistama, saada infot selle kohta, kuidas kasutada vähem plasti ja tekitada  vähem prahti või kuidas olla õnnelikum inimene. Täpse kava ja ürituste tutvustuse leiab veebilehelt www.andras.ee. Enamik üritusi on kõigile tasuta, kuid mõnes töötoas osalemise eest tuleb välja käia ka väike tasu. Kuigi üritused on osalejatele tasuta, on siiski enamasti vajalik töötubadesse eelnev registreerimine.

Nädala jooksul toimuvad ka mõned suuremad ettevõtmised. 23. oktoobril kell 15.15–17.00 on oodatud Tartu raudteejaama need töötavad inimesed, kes on väsinud senisest tööst, plaanivad oma elus karjäärimuutust või tahaksid hoopis töö kõrvalt midagi uut õppida. Sealse kohviku seminariruumis tutvustavad töötukassa esindajad mitmeid kasulikke teenuseid töötavatele inimestele.

25. oktoobril oodatakse aga kõiki huvilisi alates kell 16.45 Tartu Kutsehariduskeskuse koolitus- ja nõustamiskeskuse koolitusturule (Kopli 1B), kus erinevaid tegevusi jagub mitmeks tunniks, samuti on võimalik osa võtta mitmetest põnevatest ja kasulikest lühikoolitustest.

Täiskasvanud õppija nädalat koordineerib ETKA Andras koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Lisainfo: Ena Drenkhan, TÕNi koordinaator Tartumaal, Tartu Rahvaülikooli projektijuht, tel 5348 6443

Viimati muudetud 18.10.2018