Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°
11°

Täna esietendub Musta Kasti uuslavastus "Prohvet"

Musta Kasti pressiteade

plakat

16. märts 2018 / Selle hooaja esimene kauaoodatud uuslavastus "Prohvet" on valmis ning esietendub juba täna õhtul kell 19:00 Genialistide Klubis.

Mänguline ja hoogne ning samal ajal kurbnaljakas ja tõsine lavastus pöörab tähelepanu olulistele keskkonnateemadele ja sellele, kui palju üksikinimene on võimeline ennast ümbritsevat mõjutama ja muutma.

“Prohvet” on lavastus jätkusuutmatusest - ennast aina selgemalt manifesteerivast tõest, et inimene ei saa, ei või ja ei tohi oma planeediga enam viimastel sajanditel siiras progressiusus kinnistunud moel ümber käia. Ülerahvastatuse, ületarbimise ja võltsvajaduste ületähtsustamise ajal kutsub “Prohvet” oma pilku pöörama alateadvusesse - sinna, kus pesitsevad meie hirmud, ihad ja tahtmised. Ei või ju olla, et evolutsioon andis meile kaasa ainult võime süüa, seksida ja magada; küllap peab meil olema ka midagi, millega iseenda enesekesksusele vastu seista. Kuidas kõlaks näiteks: hoolimine ja armastus?

Prohvet olla on alati pisut hull, kuid ehk tuleks enda normaalsus ohvriks tuua olukorras, kus kõik hakkab tõepoolest otsa lõppema? See on mäss looduse vastu, kantuna usust, et inimene tahab ja saab olla hea.

“Prohveti” autor ja lavastaja on Kaija M Kalvet, kes teeb kummarduse ka Kahlil Gibrani samanimelisele teosele. Kunstnikutöö teeb Illimar Vihmar, valguskujunduse Karl Marken ning liikumist juhib Jaanika Tammaru. Laval kohtuvad Mihkel Kallaste, Kaarel Targo ja Karl Edgar Tammi külalisnäitlejate Liisu Krassi ja Kristian Põldmaga.

Esietendus toimub 16. märtsil kell 19.00 Genialistide Klubis Tartus. Järgmised etendused toimuvad samas kohas ja samal kellaajal 17., 30., 31. märtsil ning 27. ja 28. aprillil. Etendus kestab koos vaheajaga kokku 2 tundi. Igale etendusele järgneb ka vestlusring koos trupi ja külalistega! Esietenduse vestlusringi juhib Kaupo Vipp ning 17. märtsi etendusele järgnevat vestlusringi juhivad Liina Remm ja Sven Paulus.

 

Viimati muudetud 16.03.2018