Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Täna hommikul toimus Lõuna päästekeskuse, Tartu linnavalitsuse ja Ihaste Seltsi nõupidamine eilse traagilise tuleõnnetuse teemadel

12. detsember 2019 / Eile Ihastes aset leidnud traagiline õnnetus puudutas paljusid tartlasi, seetõttu julgustab Päästeamet ja Tartu linnavalitsus personaalse psühholoogilise toe saamiseks pöörduma Tartu Nõustamis-ja Kriisiabikeskuse poole, telefonidel 742 7555, 5551 7427 või [email protected]. Tartu linna elanikele on nõustamine tasuta.

Tänasel kohtumisel lepiti kokku, et juba 22. detsembril tulevad päästespetsialistid Ihaste hipodroomi ruumidesse rääkima kogukonna elanikele kodusest tuleohutusest. Kõik koolitusel osalejad saavad endale suitsuanduri ning lisaks andis Päästeamet Ihaste seltsile kaasa 20 suitsuandurit kogukonnas tasuta jagamiseks. Jagamisega ning kontrollimisega, kas andur on ka lakke pandud, tegelevad Ihaste Seltsi juhatuse liikmed.  Lisaks korraldatakse 23. jaanuaril Ihaste hipodroomi ruumides Tartu Linnavalitsuse ehitusvaldkonna ja Lõuna päästekeskuse ohutusjärelevalve spetsialistide poolt eluhoonete ehitislike ja tuleohutusalaste nõuete praktiline koolitus. Koolitusel keskendutakse piirkonna ehituslikust eripärast tingitult suvilate eluhooneteks ümberehitamise kaasustele. Koolitustele registreerimine toimub läbi Ihaste Seltsi.

Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu rääkis, et kohtumisel kinnitati Tartu linnavalitsuse ja Päästeameti tiheda koostöö jätkumist. „Teeme igakülgset koostööd läbi pideva infovahetuse ning jätkub rahastus abivajajate kodude tuleohutuks tegemise projektis „500 kodu tuleohutuks“. Lisaks jätkub koostöö kodude kohaldamise projekti ja erinevate sotsiaaltoe programmide kaudu ning otsitakse koostöös lisavõimalusi abivajajate kütteseadmete renoveerimiseks, elektrisüsteemide uuendamiseks ja erivajadustega inimestele tuleohutusalaste vahendite hankimiseks,“ ütles Uustalu.

Lisaks palub Päästeamet kõigil inimestel kindlasti kontrollida enda ja lähedaste suitsuanduri töökorras olekut ja vajadusel asendada patarei või paigaldada uus suitsuandur. „Praeguseks hetkeks võivad paljud andurid olla juba vananenud ja ei tööta enam korrektselt ning on häirete tõttu laest alla võetud. Seetõttu kutsume kõiki üles läheneval jõuluajal kinkima lähedastele suitsuandureid ja vinguandureid,“ ütles ennetusbüroo juhataja. Päästjad saab omale koju tuleohutusalast nõu andma läbi päästeala infotelefoni 1524 või päästeameti üldmeili [email protected] ja ka sel juhul saavad abivajajad endale Päästeameti poolt suitsuanduri. Päästjad ei tee kindlasti kodunõustamistel trahvi. Panustame üheskoos enda ja oma lähedaste turvalisusse.

Lisainfo:
Arvi Uustalu
Päästeameti Lõuna päästekeskus
Ennetusbüroo juhataja
Tel: +372 733 7325
GSM: +372 522 6361

Viimati muudetud 12.12.2019