Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Täna on viimane päev registreerumiseks inspiratsioonitundi Getter Jaani ja Eeva Talsiga

SA Innove pressiteade

20. september / 9.-12. klasside õpilased üle Eesti on oodatud end veel täna kirja panema inspiratsioonipäevale “Superstaaridega koolitunnis”.

Lauljatarid Getter Jaani ja Eeva Talsi aitavad koolinoori ette valmistada tänavuseks õpetajate päevaks. Registreerida saab veel täna, 20. septembril.

Inspiratsiooniseminarid toimuvad 24. septembril Tartus ja 1. oktoobril Tallinnas. Tartu seminaril on noori innustamas muusik Eeva Talsi ja õpetaja Eerik Säre Jaan Poska gümnaasiumist, Tallinnas aga lauljatar Getter Jaani ja õpetaja Jaak Juske Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Koos selgitatakse välja, mis teeb ühe koolitunni eriliselt ägedaks ja milliseid nippe publiku võitmiseks tuleb tundi kaasa võtta.

Pärimusmuusika õpetajana tegutsev Eeva Talsi teab, et tänapäeva õpetaja on suunanäitaja, inspireerija ja motiveerija. “Tunneksime end kindlasti palju kindlamalt, kui meil Eestis oleks rohkem ägedaid ja särasilmseid noori õpetajaid, kes aitavad kujundada meie tulevikku. Õpetajate päev on vahva võimalus, mil noor saab seda rolli ise tunda. Olles esinenud suuremate ja väiksemate publikute ees, tean, mida tähendab olla oma kuulajate ees ja köita nende tähelepanu. Püüan jagada noortele mõned soovitused, et nad klassi ees oma tähtsas rollis veelgi kindlamalt tunneksid,” selgitas Eeva Talsi.

Igast koolist oodatakse inspiratsioonipäevale osalema 2-liikmelist meeskonda, kes soovitavalt osaleb ka õpetajate päeva korraldamises ja hakkab noorematele koolikaaslastele tunde andma. Innove soovitab koolidel välja valida ühe inimese (nt direktor, huvijuht või mõni õpetaja), kes vastutab kooli registreerimise eest, nii ei teki mitmekordset kirjapanekut.

Registreerimisel tuleb olla kiire, sest mõlemal üritusel on osavõtjate arv piiratud.  

Registreeri oma kooli esindajad veel täna 20. septembril: www.innove.ee/uudis/getter-jaani-ja-eeva-talsi-sutitavad-noori-inspiree…

Ürituste eesmärk on valmistada õpilased ette õpetajate päevaks ning näidata, et õpetaja töö annab noorele väärt kogemuse kogu eluks - liidrioskused, avaliku esinemise oskuse, enesekehtestamise võime ja koostööoskused.

Õpetajaametit tutvustav sihtasutus Innove on Eesti hariduse kompetentsikeskus. Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on sihtasutuse eesmärk edendada ühiskonnas õpetajaameti väärtustamise ja atraktiivsuse kasvu. Õpetajaameti väärtustamise ja atraktiivsuse kasvu toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Viimati muudetud 20.09.2019