Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Täna sõlmiti südalinna kultuurikeskuse projekteerimisleping

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Lepingu allkirjastamine Foto: Ove Maidla

30. oktoober 2023 / Täna, 30. oktoobril sõlmis Tartu linnavalitsus südalinna kultuurikeskuse projekteerimise töövõtulepingu arhitektuuribürooga 3+1 arhitektid, kes koos Kino maastikuarhitektidega võitis rahvusvahelise arhitektuurivõistluse tööga „Paabel“.

Lepingu allkirjastasid Tartu raekojas Tartu linnapea Urmas Klaas ja arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks OÜ partner Markus Kaasik.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on projekteerimislepingu sõlmimisega taas üks oluline samm kultuurikeskuse valmimise suunas astutud. „Meil on „Paabeli“ näol teada, milline südalinna kultuurikeskus ja selle väliruum välja hakkab nägema, aga nüüd algab töö detailidega. Koos arhitektidega hakkame täpsustama ruumide täpset paiknemist, suurust, hoone sisemist loogikat, väliruumi detaile,“ selgitas linnapea.

Kolm Pluss Üks OÜ partner Markus Kaasik: „Ootame seda tööd suure põnevusega, sest südalinna kultuurikeskus on väga unikaalne hoone. See saab olema pikk ja huvitav teekond. Lubame, et oleme Tartu linnale hea partner,“ lisas Kaasik.

Projekteerimistööd koosnevad neljast etapist: eskiisprojekt, eelprojekt, põhi- ja tööprojekt. Eskiisprojekti valmimiseks on ette nähtud 6 kuud, eelprojektiks 6 kuud ja põhiprojektiks 10 kuud, millele lisandub iga etapi järel kooskõlastamisele ja ekspertiisidele kuluv aeg. Tööprojekt valmib vastavalt ehitustööde ajagraafikule ja kogu lepinguperiood kestab südalinna kultuurikeskuse valmimiseni.

Projekteerimistööde maksumus on 4 483 000 eurot ilma käibemaksuta.

Tartu Linnavalitsus ja Eesti Arhitektide Liit kuulutasid 2. jaanuaril 2023 välja Tartu südalinna kultuurikeskuse rahvusvahelise arhitektuurivõistluse, mille eesmärk oli leida kultuurikeskuse hoone ja väliruumi rajamiseks parim arhitektuurilahendus. Võistlusele esitati 105 pakkumust 107 tööga nii Eestist kui välisriikidest.  

Arhitektuurivõistluse võitjad kuulutati välja 14. juulil 2023 ning peapreemia pälvis töö "Paabel", mille autorid on arhitektuuribürood 3+1 arhitektid ja Kino maastikuarhitektid.

Südalinna kultuurikeskusesse tulevad ruumid Tartu linnaraamatukogule, Tartu kunstimuuseumile, sündmuskeskusele ja teistele kultuurikeskust toetavatele funktsioonidele ning selle ümber elurikas ja mitmekesine pargimaastik. Hoone peab looma terviku Emajõe-äärse linnaruumiga.

Rohkem infot südalinna kultuurikeskuse kohta: www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskus

Lisainfo: Tartu linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145, abilinnapea Elo Kiivet, tel 5656 9674.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 02.11.2023