Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tarkusepäeval tuleb ERM kesklinna

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Tarkusepäeval tuleb ERM kesklinna

30. august 2022 / Esimesel septembril toimub Tartu linnas traditsiooniline tarkusepäeva tähistamine. Tarkusefestivale oodatakse suuri ja väikeseid kell 15–20 Tartu Ülikooli raamatukogu ees. Selleks puhuks jõuab Raadilt kesklinna ka Eesti Rahva Muuseum, kes on ette valmistanud kolm õpituba.

Mudilased, kellele meeldib paberist põnevaid asju voltida, saavad liituda kinkekarbi valmistamise töötoaga "Tühi kott ei seisa püsti", mis inspireeritud ERMi kotinäitusest "Praktiline ilu". Lõpptulemuseks on praktiline kinkekarp, mis võib kasutust leida ka juba nädala pärast toimuval vanavanemate päeval. 
 
Neile, kel käed esimesel koolipäeval usinast kirjutamisest väsinud, aga vaim veel virge, on välja vaadatud soome-ugri teemaga seotud nuputamisülesanded. Ühiselt lahendatavad ülesanded on pärit raamatust "Rännukaru seiklused soome-ugri maailmas" ja seotud otseselt ERMi püsinäitusega "Uurali kaja".
 
Tõelistele kunstihingedele õpetatakse kasutama akvarellpliiatseid. Koos juhendajatega värvitakse šabloonide järgi pilte ja avastatakse akvarellpliiatsite võlusid. 
 
ERMi hariduskeskuse telk ootab Tartu Ülikooli raamatukogu ees 1. septembril kell 15–20.

Lisainfo: Kaari Siemer, ERMi hariduskeskuse juhataja, telefon 5646 4468

Viimati muudetud 30.08.2022