Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu 2024 kutsub ettevõtteid liituma külalislahkuse võrgustikuga

Tartu 2024 pressiteade

Tartu 2024 kutsub ettevõtteid liituma külalislahkuse võrgustikuga Foto: Mana Kaasik

5. aprill 2023 / Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avas külalislahkuse võrgustiku, millega kutsub liituma Tartu ning Lõuna-Eesti turismi- ja teenindusettevõtteid.

Võrgustiku eesmärk on arendada külalislahket teeninduskultuuri ning tõsta esile hea teenindusega paigad Tartus ja Lõuna-Eestis, mis kannab tuleval aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit. Võrgustik pakub ettevõtete töötajatele külalislahke teeninduse lühikoolitust, et inspireerida teenindajaid märkama kliente, mõtlema kultuuride erinevustele, keskkonnasäästlikkusele ja teenuse ligipääsetavusele.

"2024. aastal jõuab publikuni sadu sündmuseid üle Lõuna-Eesti ning loodame, et juba kord külastanud tulevad tagasi ka teistele üritustele – selleks on oluline positiivne külastuskogemus," rääkis Tartu 2024 turundusjuht Marika Goldman.

Külalislahkuse võrgustikuga ootab Tartu 2024 liituma toitlustus- ja majutusasutusi, kultuuriasutusi, elamuskeskuseid, meelelahutusasutusi, raamatukogusid, turismitalusid, co-working kohti, transpordiettevõtteid, giide ja teisi teenindusvaldkonna esindajaid.

Võrgustikuga liitunud ettevõtted paistavad silma Tartu 2024 veebikanalites, et teenindada seeläbi potentsiaalselt rohkem erinevaid kliente. Võrgustikuga saab liituda Tartu 2024 kodulehel kuni jaanuarini, mil algab Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta.

"Loodame, et lühikoolitus julgustab teenindajaid ja teenindusettevõtete juhte külalislahkusele uue nurga alt mõtlema ning annab oma igapäevatööks kasutada uusi teadmisi ja lähenemisviise," ütles Tartu 2024 turunduse projektijuht Kristi Vikman.

Külalislahkuse võrgustik sai alguse Tartu 2024 initsiatiivil, kuid korraldajate eesmärk on võrgustikuga jätkata ka peale kultuuripealinna-aastat. Võrgustiku edasised plaanid kujunevad koos SA Tartumaa Turismi ja Lõuna-Eesti turismiklastriga.

Tartu 2024 esitles ühtlasi humoorikat videot, kuidas mitte külastajaid teenindada. Õppevideot saab vaadata Tartu 2024 kodulehel või alla laadida siit

Lisainfo:

Kristi Vikman, Tartu 2024 turunduse projektijuht
E-post [email protected]
Tel  +372 5565 6595

Viimati muudetud 05.04.2023